Policjanci rozbili narkotykową grupę przestępczą

Policjanci rozbili narkotykową grupę przestępczą

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przy współpracy z funkcjonariuszami z Olesna rozbili grupę przestępczą zajmującą się sprzedażą narkotyków.

W styczniu tego roku policjanci z oleskiej komendy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali sześć osób pod zarzutem posiadania i sprzedaży narkotyków. Policjanci zabezpieczyli wówczas prawie 1,5 kilograma zakazanych substancji, a dwaj mieszkańcy powiatu oleskiego decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Śledczy, którzy cały czas prowadzą czynności w tej sprawie przedstawili zatrzymanym wówczas osobom już ponad 1 100 zarzutów – głównie sprzedaży narkotyków.

Nie oznaczało to jednak końca tej sprawy. Kryminalni z KWP w Opolu podejrzewali, że ta grupa przestępcza nie została do końca rozbita. W środę 24 lipca zatrzymali lidera tej grupy – 30-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Podczas przeszukania pojazdu i pomieszczeń należących do podejrzanego, użyto psy wyszkolone do odnajdywania narkotyków z Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4 kilogramy narkotyków. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina, marihuana i MDMA. Dodatkowo, policjanci zabezpieczyli elektroniczne wagi, zgrzewarkę, telefony komórkowe oraz 17 000 złotych, które mogą pochodzić z przestępstwa. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 100 000 złotych.

Zatrzymany 30-latek usłyszał łącznie 11 zarzutów sprzedaży narkotyków oraz posiadania ich w znacznej ilości. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się