Gmina Olesno z milionową dotacją na remont stadionu

Gmina Olesno z milionową dotacją na remont stadionu

991 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzyma gmina Olesno na modernizację budynku zaplecza stadionu miejskiego.

W ramach dotacji powstaje nowy budynek zaplecza sportowo-sanitarnego stadionu. Poprzedni budynek, który stał w tym miejscu, wymagał rozbiórki. Na stropie budynku umieszczona jest nowa widownia. Trybuny będą mieścić 528 kibiców, a 192 miejsc będzie zadaszonych. Zaprojektowano również stanowiska dla osób niepełnosprawnych na widowni ziemnej.

Stadion przy ulicy Wachowskiej w Oleśnie od kilku miesięcy przechodzi gruntowną modernizację. Po poprzednim, niemalże zabytkowym obiekcie prawie nie ma już śladu.

Będzie nowe, pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną (64×100 m) z nawierzchnią trawiastą, wokół niego sześciotorowa bieżnia tartanowa, nowe boiska treningowe, rzutnia do rzutu dyskiem, oszczepem i pchnięcia kulą, skocznia do skoku wzwyż, w dal i trójskoku. Będą również korty tenisowe i urządzenia sprawnościowe.

Z modernizacji najmocniej cieszą się piłkarze OKS-u Olesno, którzy niemal codziennie korzystają ze stadionu miejskiego. W klubie trenuje w sumie około dwustu piłkarzy w różnych grupach wiekowych. To oczywiście najprężniej działająca sekcja w OKS-ie.

Piłkarze będą musieli poczekać aż trawa na płycie głównej się zakorzeni, dlatego OKS Olesno wszystkie mecze rundy jesiennej rozgrywa na wyjazdach. Olescy kibice swoją drużynę na własnym stadionie będą mogli podziwiać dopiero wiosną. Stadion w Oleśnie będzie również doskonałym miejscem do wszelakich zmagań lekkoatletycznych.

Damian Pietruska

Podziel się