Pożar budynku gospodarczego w Gołej. Spore straty

Pożar budynku gospodarczego w Gołej. Spore straty

W piątek 1 listopada doszło do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Goła. Spaleniu uległ cały budynek oraz znajdujące się wewnątrz ciągnik rolniczy, samochód osobowy, quad oraz inne maszyny rolnicze.

Strażacy zgłoszenie o pożarze otrzymali około godziny 00.35. Po dojeździe zastali w pełni rozwinięty pożar budynku gospodarczego, który był zlokalizowany około 10 metrów od budynku mieszkalnego, co stwarzało zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru.

W budynku gospodarczym miały znajdować się również środki ochrony roślin, turystyczne butle z gazem propan butan i mieszanką gazów technicznych. Na płonący budynek podano trzy prądy wody w natarciu oraz jeden prąd z pianą ciężką.

Gdy pożar został opanowany, do wewnątrz budynku wprowadzono 2 roty w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu lokalizacji i wyniesienia butli. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych.

Przyczyny pożaru ustala policja.

W akcji uczestniczyli strażacy z JRG Olesno, OSP Gorzów Śląski, OSP Uszyce, OSP Praszka, OSP Zdziechowice, OSP Skrońsko i OSP Kozłowice.


*- Informacja i zdjęcia: OSP Gorzów Śląski.

Podziel się