Wyskakali żywność i pieniądze dla potrzebujących

Wyskakali żywność i pieniądze dla potrzebujących

W piątek 6 grudnia 2019 roku w sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Praszce odbył się Charytatywny Maraton Jump Fitness „Wigilia Pełna Prezentów 2019″.

Była to skoczna impreza zorganizowana już po raz IV przez Justynę Koper-Gielniak i LKS Basket Praszka, którym zarządza radny Powiatu Oleskiego Tomasz Szymański. Podczas fantastycznej skocznej aktywności fizycznej organizatorzy zbierali pieniądze i żywność.

– Żywność trafi do rodzin z dziećmi w trudnej sytuacji życiowej, a za zebrane pieniądze zostanie zakupiona dla nich odzież i obuwie. Obecnie trwa weryfikacja i dialog z Patrycją Belką, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, które z tych dzieci potrzebują pomocy. Doskonale wiemy, że jest spora liczba potrzebujących. Jednak my chcemy dotrzeć do tych, którzy są zdolni, ambitni i skromni. Takie osoby same nie poproszą o pomoc, a nasze działania mogą umocnić ich wiarę w lepsze jutro i lepszy Świat – relacjonuje Tomasz Szymański.

Dzięki dobrej woli ludzi udało się zgromadzić 20 kg produktów pierwszej potrzeby oraz kwotę w wysokości 1005 zł.

– W imieniu organizatorów, a także tych dzieci, do których dotrzemy, pragniemy podziękować za obecność i okazane wielkie serca. Dzięki współpracy nas wszystkich możemy sprawić, że będą to radosne święta – mówi Tomasz Szymański.


*- Informacja i zdjęcia: LKS Basket Praszka.

Podziel się