Czy warto kupować materac piankowy dla dwóch dorosłych osób?

Czy warto kupować materac piankowy dla dwóch dorosłych osób?

Stojąc przed wyborem materaca, często jesteśmy przerażeni mnogością modeli i bardzo szerokim asortymentem w sklepach. Dużą popularnością cieszą się na przykład materace piankowe, które przedstawiane są jako najbardziej wygodne i komfortowe. Pianki są lekkie i przewiewne, zapewniają higienę i otulają ciało osoby śpiącej. Ich sprężystość sprawia, że idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Czy taki materac oparty na piance będzie dobrym wyborem dla pary osób dorosłych?

Dla kogo przeznaczone są materace piankowe?

Materace wykonane z pianek to raczej produkty miękkie. Sama pianka nie jest w stanie zapewnić właściwego wsparcia dla kręgosłupa osoby dorosłej, której waga przekracza 60 kg. Może pojawić się wówczas nieprzyjemne uczucie zapadania się w materacu.

Dużą popularnością cieszą się materace wykonane z pianki Visco. Z czego to wynika?

  • Pianka wspaniale ugina się pod wpływem nacisku w miejscach ciała takich jak biodra, czy ramiona.
  • Pod wpływem ciepła, które wydziela ciało osoby śpiącej pianka mięknie i idealnie dopasowuje się do pozycji przyjmowanej przez nie.
  • Po zakończonym wypoczynku pianka bardzo powoli i stopniowo wraca do swojej pierwotnej pozycji.

Tego typu rozwiązanie, oferowane na przykład na https://www.kaszmirowysen.pl chętnie stosowane jest też w szpitalach i domach opieki, ponieważ pianka pozytywnie wpływa na pozycję ciała i nie powstają odleżyny, ani inne przykre skutki wielogodzinnego leżenia.

Pianki z domieszką innych surowców

Użytkownicy, których waga ciała przekracza 60 kg, a więc pary dorosłych osób nie będą czuły się zbyt komfortowo na zwykłym piankowym materacu. Dla nich dużo lepszym rozwiązaniem będą materace z dodatkiem lateksu – średnio twarde lub nawet twarde z dodatkiem kokosa, czy końskiego włosia. Sama pianka nadal zapewnia komfort i zachowuje swoje unikalne właściwości, ale dodatek twardego surowca zapewnia optymalne podparcie w każdej chwili i sprawia, że kręgosłup ma możliwość rozluźnienia się, a przestrzeń między dyskami może wypełniać się płynem.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się