Tonery do drukarek – mity na temat zamienników

Tonery do drukarek – mity na temat zamienników

Zakup alternatywnych tonerów zamiast tych sygnowanych marką producenta drukarki pozwala sporo zaoszczędzić na eksploatacji urządzenia. Zamienniki cieszą się więc dużą popularnością, lecz wokół nich narosło wiele mitów. Warto zweryfikować te najbardziej rozpowszechnione.

Zamienniki powodują szybsze zużywanie się sprzętu

Często powtarzaną opinią na temat alternatywnych materiałów do drukarek jest to, że szkodzą one obsługiwanym przez siebie urządzeniom. Ten mit spopularyzowali producenci oryginalnych tonerów czy tuszów, by zaszkodzić wizerunkowi konkurencji. Można usłyszeć go też od serwisantów próbujących uchylić się od obowiązku naprawy gwarancyjnej. Trzeba jednak wiedzieć, że zarówno oryginały, jak i zamienniki tworzy się przy użyciu podobnych technologii i tych samych substancji. W tym kontekście ryzyko, że alternatywne tonery do drukarek przyczynią się do awarii, okazuje się więc znikome.

Jakość druku z użyciem zamiennika będzie gorsza

Jak zostało wyżej wspomniane, w przypadku większości materiałów eksploatacyjnych do drukarek konstrukcja i skład są niemal takie same. W związku z tym trudno odróżnić gołym okiem dokumenty drukowane z użyciem oryginalnego produktu i te z wykorzystaniem zamiennika. Warto jednak pamiętać, by nie sugerować się wyłącznie ceną i nie decydować na najtańsze materiały. Lepiej sprawdzać renomę danego producenta i wystrzegać się produktów niesygnowanych żadną marką. Obecnie konkurencja na rynku zamienników jest na tyle duża, że wymusza dostarczanie materiałów wysokiej jakości. Gdzie szukać produktów od sprawdzonych marek? Oryginalne i alternatywne tonery do drukarek można znaleźć na stronie https://www.profibiuro.pl/tonery-c-85.html.

Materiały alternatywne mają mniejszą wydajność

Ten mit jest kolejnym elementem strategii komunikacji producentów kładących nacisk na kupno oryginalnych tonerów. W rzeczywistości okazuje się, że to zamienniki mogą wystarczyć na więcej wydruków niż ich oryginalne odpowiedniki. Ponadto niektórzy czołowi producenci drukarek zabezpieczają swoje materiały tak, by drukowały jedynie określoną liczbę stron. Oznacza to, że nawet jeśli wkład laserowy zawiera proszek, nie uda się nic z jego pomocą wydrukować.

Producenci drukarek nie odpowiadają za szkody spowodowane przez zamienniki

Chociaż trudno oczekiwać od producenta, aby wziął odpowiedzialność za cudzy produkt, używając zamienników, nadal można korzystać z serwisu. Wbrew popularnym opiniom, stosując alternatywne tonery do drukarek, nie traci się automatycznie gwarancji. Nikt nie jest w stanie udowodnić użytkownikowi, że korzystał z nielicencjonowanych materiałów. O ile nie dostarczy się drukarki z nieoryginalnym wkładem do naprawy. Wówczas reklamacja może zostać zakwestionowana.

Źródła mitów o zamiennikach są różne. Niekiedy wynikają one z niewiedzy użytkowników. Czasem powielają je producenci drukarek pragnący zarabiać nie tylko na sprzedaży sprzętu, ale i materiałów eksploatacyjnych. Skoro jednak wyżej przywołane mity nie mają nic wspólnego z prawdą, nie warto płacić wyłącznie za markę. Stosując alternatywne tonery do drukarek, nie traci się nic z wysokiej jakości, urządzenie działa sprawnie i można wiele zaoszczędzić, często unikając nawet 50% wydatków.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się