Odwołane imprezy w powiecie oleskim

Odwołane imprezy w powiecie oleskim

Z powodu pandemii koronawirusa odwołane zostały wszelkie wydarzenia oraz imprezy kulturalne i sportowe organizowane w powiecie oleskim. Instytucje, takie jak biblioteki, muzea czy domy kultury zostały zamknięte.

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej w dniach 12-25 marca 2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Odwołane zostały również wszelkie zajęcia dodatkowe w w większości instytucji.

W zbliżający się weekend (13-15 marca) na terenie powiatu miało odbyć się kilka ciekawych imprez. W Kozłowicach w sobotę 14 marca organizowany był I Kozłowicki Cross, który został wstępnie przełożony na 13 czerwca.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnie również w sobotę 14 marca zaplanowane były XX Szkolne Konfrontacje Teatralne, z udziałem aktorskiej gwiazdy w osobie Wojciecha Zielińskiego. Organizacja Konfrontacji została zawieszona do odwołania.

W Praszce odbyć się miał Różowy Marsz Nadziei (sobota), impreza również została odwołana.

Nieczynna od 13 marca będzie między innymi pływalnia “Oleska Laguna” oraz pływania “Delfin” w Dobrodzieniu do odwołania.

W czwartek 12 marca Opolski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat, w którym informuje, że zawieszono wszystkie rozgrywki piłkarskie organizowane przez OZPN do odwołania. Zatem nie odbędą się w ten weekend w powiecie żadne piłkarskie mecze.

Zaleca się unikanie miejsc zatłoczonych oraz załatwianie wszelkich możliwych spraw telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną.

Damian Pietruska

Podziel się