Kierujący golfem miał 3,5 promila. Zderzył się z cieżarówką

Kierujący golfem miał 3,5 promila. Zderzył się z cieżarówką

Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem, który zderzył się z ciężarówką podczas wymijania. Po zdarzeniu, 37-latek został zatrzymany przez policjantów z Dobrodzienia, a kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę 19 kwietnia dyżurny oleskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką na drodze wojewódzkiej nr 901 w okolicy miejscowości Kocury. Według zgłaszającego, jeden z kierujących mógł być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Dobrodzienia.

Funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Okazało się, że siedzący za kierownicą volkswagena 37-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał prawie 3,5 promila alkoholu.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca osobówki podczas wymijania ciężarówki zderzył się z nią. Szczęśliwie uczestnicy zdarzenia nie doznali żadnych obrażeń ciała.

37-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do tego zarzutu. Dodatkowo, odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

77-53061

Podziel się