Pędził porsche 120 km/h w zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Pędził porsche 120 km/h w zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Policjanci oleskiej drogówki wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego kierowcę porsche. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem 120 km/h.

W poniedziałek 4 maja przed godz. 10.00 w miejscowości Ciarka, policjanci ruchu drogowego patrolujący krajową „jedenastkę” nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, zatrzymali do kontroli drogowej porsche cayenne. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość kierującego.

38-letni mieszkaniec województwa śląskiego w obszarze  zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził swoim samochodem z prędkością 120 km/h.

Za to wykroczenie drogowe policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się