Koronawirus – powiat oleski z największą liczbą zakażonych

Koronawirus – powiat oleski z największą liczbą zakażonych

Powiat oleski niestety notuje największą liczbę zakażonych koronawirusem w całym województwie opolskim. Niemalże codziennie pojawiają się nowe przypadki zakażeń. Rośnie również liczba tak zwanych ozdrowieńców, ale także od ostatniego naszego raportu podano informację o jednym zgonie z powodu koronawirusa.

W powiecie oleskim odnotowano już 141 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, już 9 osób zmarło, a 52 osoby uznano za tak zwanych “ozdrowieńcow”. Dla porównania, w zdecydowanie większych powiatach, bo w opolskim odnotowano 127 potwierdzonych przypadków, a w kędzierzyńsko-kozielskim 112. W sąsiednim powiecie kluczborskim dotychczas notuje się 2 osoby zakażone.

Oto szczegółowe dane z kolejnych dni epidemii (od naszego ostatniego raportu) w powiecie oleskim:

  • Poniedziałek, 25 maja (rano) – jak na razie brak informacji dotyczących mieszkańców powiatu oleskiego.
  • Niedziela, 24 maja – jeden nowy potwierdzony przypadek zakażenia. To kobieta w średnim wieku. Jej stan jest dobry, niewymagający hospitalizacji, przebywa w kwarantannie domowej. Tego dnia podano również informację o zgonie 78-letniego mężczyzny z powiatu oleskiego, który zmarł w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Pojawiła się także informacja o jednej osobie wyleczonej. To mężczyzna w sile wieku, który przebywał w izolacji domowej.
  • Sobota, 23 maja – informacja o dwóch osobach wyleczonych. To kobieta i mężczyzna w średnim wieku. Oboje przebywali w izolacji domowej.
  • Piątek, 22 maja – 4 nowe potwierdzone przypadki zakażenia. To trzy kobiety (dwie w wieku senioralnym oraz jedna w sile wieku) i mężczyzna w wieku senioralnym. Kobiety są w dobrym stanie i przebywają w izolacji domowej. Tego dnia podano również informację o dwóch osobach wyleczonych. To kobieta w średnim wieku (przebywała w izolacji domowej) oraz mężczyzna w wieku senioralnym (leczony w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu).
  • Czwartek, 21 maja – 2 nowe potwierdzone przypadki zakażenia. To kobieta w średnim wieku i mężczyzna w wieku senioralnym. Mężczyzna przebywa w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, kobieta w kwarantannie domowej. Stan obojga jest dobry. Tego dnia podano również informację o osobach wyleczonych. To dwie kobiety (w wieku senioralnym i średnim) oraz dwóch mężczyzn w wieku senioralnym. Dwie osoby były leczone w domu, a dwie w szpitalach w Opolu i Kędzierzynie-Koźlu.
  • Środa, 20 maja – 4 nowe przypadki zakażenia. To kobieta w średnim wieku oraz trzech mężczyzn w sile wieku. Wszyscy w dobrym stanie zdrowia, przebywają w kwarantannie domowej. Tego dnia podano również informację o siedmiu osobach wyleczonych. To sześć kobiet (dwie seniorki, trzy w wieku średnim i jedna w sile wieku) oraz jeden mężczyzna w wieku senioralnym. Cztery osoby były leczone w szpitalach, a trzy w izolacji domowej.
  • Wtorek, 19 maja – 11 ozdrowieńców. To 3 mężczyźni oraz 7 kobiet w różnym wieku.
  • Poniedziałek, 18 maja – 4 nowe przypadki zakażenia. To kobieta i mężczyzna w średnim wieku oraz kobieta i mężczyzna w sile wieku.
Podziel się