Poradnik designera: Konsola nowoczesna

Poradnik designera: Konsola nowoczesna

Czy istnieje mebel idealny? Taki, który nie zajmuje dużo miejsca, jest elegancki, a przy tym bardzo praktyczny? Ten opis doskonale pasuje do konsoli w nowoczesnym stylu, która coraz częściej gości w polskich domach. Jak właściwie dobrać jej wygląd oraz rozmiar do metrażu mieszkania? Dowiesz się tego, zaglądając do praktycznego poradnika designera!

Konsola wraca do mody

Konsola to typ mebli, które swój złoty czas przeżywały w XVII i XIX wieku, kiedy to na francuskie salony wprowadził je ówczesny władca Francji, Ludwik XV. W tamtym okresie konsole stanowiły podstawowy element wyposażenia każdego domu zamieszkiwanego przez arystokratów.

Sama konsola to po prostu stolik ustawiony przy ścianie. Usytuowany jest on na dwóch lub czterech nogach o wąskim kształcie. Równie wąski jest sam blat, co utrudnia ustawianie na konsoli elementów wyposażenia – właśnie dlatego konsola pełni funkcję bardziej dekoracyjną.

W kolejnych wiekach zainteresowanie konsolami znacznie spadło. Teraz obserwujemy jednak powrót tego rodzaju mebli do mody. Konsole ponownie znajdują swoje miejsce w przedpokojach polskich domów.

Konsola nowoczesna do przedpokoju

To właśnie przedpokój jest naturalnym środowiskiem dla konsoli. Odpowiednio dobrany i dopasowany typ pozwala upiększyć każde wnętrze. Jak jednak wybrać idealny model do naszego domu lub mieszkania?

Wszystko zależy od tego, w jakim stylu są utrzymane w naszych wnętrza. Jeśli dominującą rolę pełni styl minimalistyczny, to najlepiej sprawdzi się klasyczna konsola. Doskonale uzupełni ona wnętrze, dodając mu eleganckiego szyku.

Do mieszkań zaprojektowanych w nowoczesnym stylu, polecane są konsole nowoczesne w nietypowych formach. Mogą one przyjmować różny kształt – od klasycznego i prostego, aż po bardziej dekoracyjne kształty. Najczęściej wykonane są one z drewna, ale można spotkać również konsole szklane. Często uzupełnione są one metalowymi lub miedzianymi dodatkami.

Konsola do mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Styl wykończenia, to nie jedyna rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze konsoli. Bardzo ważny jest również rozmiar stolika, który powinien być dopasowany do charakteru mieszkania.

Nowoczesna konsola powinna pełnić rolę subtelnego dodatku, a nie dominującego mebla. Jeśli więc urządzane przez Ciebie mieszkanie nie należy do największych, to warto zdecydować się na mniejszy stolik. Nie będzie on przesadnie ingerował w wygląd mieszkania, a jednocześnie spełni swoją rolę – doda pomieszczeniu elegancji i stylu.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się