Powiat oleski w żółtej strefie!

Powiat oleski w żółtej strefie!

Jak już oficjalnie podało Ministerstwo Zdrowia od soboty 3 października powiat oleski znajdzie się w żółtej strefie w związku z falą zakażeń koronawirusem w powiecie. 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo ma wprowadzić w życie nowe obostrzenia, w tym obowiązek zasłaniania ust i nosa również na wolnym powietrzu, obowiązujący również w strefie żółtej. Te jednak mają być wprowadzone dopiero od około połowy października.

W strefie “żółtej” obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w weselach i innych uroczystościach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób (z wyjątkiem obsługi).

Mecze rozgrywane na terenie obszaru żółtego mogą odbywać się z udziałem publiczności, jednak ich liczba nie może przekraczać 25% miejsc dla widzów na stadionie (co czwarte miejsce w rzędach naprzemiennie).

Lista żółtych i czerwonych stref powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

W ostatnim czasie przybywa nowych zakażeń w powiecie, zwłaszcza w gminie Olesno. Oto najnowsze statystyki opublikowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Oleśnie – stan na poniedziałek 01.10.2020, godz. 18.00:

(kliknij, aby powiększyć)

korona_1-10

Podziel się