Dwie kolizje i utracone prawa jazdy. Świąteczny weekend na drogach powiatu

Dwie kolizje i utracone prawa jazdy. Świąteczny weekend na drogach powiatu

W powiecie oleskim podczas świątecznego weekendu doszło do dwóch kolizji, policjanci zatrzymali również sześć praw jazdy, między innymi za przekroczenie prędkości i za kierowanie pod działaniem alkoholu. Nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz alkohol to wciąż główne przyczyny zdarzeń na drodze.

Podczas świątecznego weekendu na głównych trasach naszego regionu można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach. Policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób. Do tego celu policjanci wykorzystywali między innymi radiowozy z wideorejestratorami.

Od czwartku 24 grudnia na terenie powiatu oleskiego doszło do dwóch kolizji. W Praszce nietrzeźwy pieszy zahaczył o nadjeżdżający pojazd. W Borkach Małych kierująca samochodem osobowym najechała na leżące na jezdni drzewo. W obu przypadkach nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Policjanci zatrzymali sześć praw jazdy. Trzy uprawnienia zostały zatrzymane za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym – w każdym z trzech przypadków było to 102 km/h na obowiązującej 50.

Pozostałe prawa jazdy policjanci zatrzymali za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wśród nietrzeźwych kierujących niechlubny rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, pozostali nietrzeźwi kierujący ponad promil. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych. Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg. Zwracajmy też uwagę na zmienne warunki atmosferyczne i dostosujmy do nich swoją prędkość.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się