Rynek mieszkań na sprzedaż w opolskim – sprawdzamy ceny!

Rynek mieszkań na sprzedaż w opolskim – sprawdzamy ceny!

Województwo opolskie cieszy się opinią miejsca przyjaznego do życia. Region słynie z bogactwa kulturowego oraz licznych zabytków i atrakcji naturalnych. Niewygórowane ceny mieszkań oraz dobra komunikacja z innymi częściami kraju sprawiają, że mieszkańcy niechętnie go opuszczają, a wiele osób decyduje się na przeprowadzkę. Jak wygląda rynek mieszkań na sprzedaż w województwie opolskim? Sprawdzamy ceny i przyglądamy się ofertom nieruchomości.

Stolicą województwa jest Opole. Miasto posiada długą tradycję sięgającą czasów piastowskich, a współcześnie stanowi siedzibę Uniwersytetu Opolskiego oraz miejsce inwestycji licznych firm z sektora budowlanego, spożywczego oraz nowoczesnych technologii IT. Coroczny napływ młodzieży przybywającej na studia oraz największe możliwości na rynku pracy w całym województwie sprawiają, że mieszkania na sprzedaż w Opolu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a liczba mieszkańców sukcesywnie się zwiększa.

Mieszkania na sprzedaż w Opolu

Z tego samego powodu Opole stanowi miejsce licznych inwestycji firm deweloperskich. Ze względu na małą dostępność niezabudowanych gruntów, deweloperzy najczęściej budują na terenach wykupionych od prywatnych właścicieli w różnych częściach miasta. Duża ilość dostępnych lokali sprawia, że ceny są niewygórowane, a kupujący mogą wybierać w szerokiej ofercie mieszkań. Przeciętna wartość mieszkania w Opolu wynosi 337 000 zł. Jest to zarazem średnia cena mieszkania 2-pokojowego z rynku pierwotnego. Średnia cena mieszkania z rynku wtórnego wynosi 375 000 zł. Na cenę mieszkania mają wpływ takie czynniki jak lokalizacja, standard oraz komunikacja z centrum miasta.

Mieszkania na sprzedaż – Kędzierzyn-Koźle

Drugim miastem pod wglądem wielkości w województwie polskim jest Kędzierzyn-Koźle. Ceny mieszkań na sprzedaż są tu wyraźnie tańsze, Średnia wartość mieszkania wynosi 144 200 zł, co daje 2602 zł za metr. Dostępne w ofercie sprzedaży mieszkania pochodzą głównie z rynku wtórnego. Dominują lokale 2- oraz 3-pokojowe, które różnią się ceną w zależności od lokalizacji oraz standardu. Ze względu na małą liczbę inwestycji deweloperskich nieruchomości z każdym rokiem zyskują procentowo na wartości.

Pozostałe miasta województwa

Podobnie przedstawia się sytuacja w ofercie mieszkaniowej dwóch kolejnych największych miast województwa, czyli Nysy oraz Brzegu. Dominują lokale z rynku wtórnego w cenach nieprzekraczających 2500 tys. za metr. Niewielka ilość nowych ofert sprawia, że mieszkania trzymają stabilne ceny. Peryferyjny charakter miejscowości nie przyciąga jednak tak wielu zainteresowanych, jak Opole, które stanowi popularny kierunek migracji mieszkańców pozostałych miast regionu.

Mieszkania w województwie opolskim

Mieszkania na sprzedaż w województwie opolskim są zróżnicowane cenowo ze względu na lokalizacje. Najwyższe ceny trzyma Opole, podczas gdy w mniejszych miastach województwa można znaleźć lokale o niemal dwukrotnie niższych cenach. Opole stanowi również miejsce inwestycji deweloperów, podczas gdy w pozostałych miastach województwa dominują mieszkania pochodzące z rynku wtórnego.

Takie nieruchomości na sprzedaż można znaleźć pod linkiem: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/opolskie/

Opracowanie GetHome.pl


*- Artykuł partnera.

Podziel się