I miejsce w Polsce uczennicy z Gosławic w konkursie geologicznym

I miejsce w Polsce uczennicy z Gosławic w konkursie geologicznym

Amelia Mrugała z 8 klasy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gosławicach zajęła I miejsce w Polsce w konkursie geologicznym w kategorii szkół podstawowych.

Była to już XXII edycja konkursu pt. “Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny w Warszawie i 7 ośrodków regionalnych. Konkurs jest organizowany w kategorii prac plastycznych dla młodszych uczniów szkół podstawowych oraz w kategorii wiedzy geologicznej dla uczniów kl. 7–8 szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół średnich. Tematem wiodącym tegorocznego konkursu były jaskinie.

Amelia Mrugała w I etapie konkursu napisała pracę pisemną pt. „Jaskinie, czyli domy praludzi oraz skarbnice wiedzy”. Na podstawie tej pracy zakwalifikowała się do etapu drugiego, czyli półfinału regionu śląskiego, który obejmuje dwa województwa: śląskie i opolskie. Wygrywając ten etap zakwalifikowała się etapu ogólnopolskiego, w którym pokonała 6 uczestników z pozostałych regionów Polski.

Obydwa etapy konkursu wiedzy geologicznej zostały przeprowadzone w formie online, testowej i ustnych odpowiedzi.

– Uczennica wykazała się ponadprzeciętną wiedzą geograficzną i geologiczną, w zasadzie już z poziomu szkoły średniej. Amelia wraz ze swoim bratem Kajetanem jest także laureatką tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii w województwie opolskim – mówi Maria Banduch, nauczycielka geografii w ZSP w Gosławicach.


*- Informacja: ZSP Gosławice

Podziel się