Pijany 17-latek uszkadzał samochody

Pijany 17-latek uszkadzał samochody

Zarzut kradzieży z włamaniem oraz dwa zarzuty uszkodzenie mienia usłyszał zatrzymany przez oleskich policjantów 17-latek z powiatu kluczborskiego. Podejrzany kopał w lusterka zaparkowanych samochodów oraz włamał się do jednego z nich. 

We wtorek 24 sierpnia około północy dyżurny oleskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do mercedesa zaparkowanego na jednym z parkingów w centrum miasta. Według zgłaszającej sprawca wybił szybę w drzwiach i ukradł okulary przeciwsłoneczne.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania i niecałą godzinę później w parku miejskim zatrzymali domniemanego sprawcę. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego. Mężczyzna miał przy sobie opisane przez pokrzywdzoną okulary. W chwili zatrzymania był pijany. Urządzenie pomiarowe wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 17-latek trafił do policyjnego aresztu.

Rano kiedy do oleskiej komendy zgłosiło się dwoje kolejnych pokrzywdzonych okazało się, że włamanie do pojazdu to nie jedyne przestępstwo jakiego minionej nocy mógł dopuścić się 17-latek.

Na podstawie zebranych śladów i zabezpieczonych monitoringów śledczy ustalili. że zatrzymany mężczyzna również na innych parkingach w centrum miasta kopał w lusterka zaparkowanych samochodów, uszkadzając je. Właściciele mercedesa, audi i volkswagena multiwana oszacowali łączne straty na prawie 6 tysięcy złotych.

Zatrzymany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz dwa zarzuty uszkodzenia mienia, do których się przyznał. Teraz sprawa trafi do sądu. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem grozi nawet 10 lat więzienia.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się