Gala konkursu “List do Taty” w Pawłowicach

Gala konkursu “List do Taty” w Pawłowicach

W poniedziałek 13 września w Pałacu w Pawłowicach odbyła się uroczysta gala, podczas której rozstrzygnięty został konkurs „List to Taty”.

Udział w nim wzięło 67 uczniów z różnych części województwa opolskiego. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział oraz upominki, komisja konkursowa przyznała też 16 wyróżnień.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas czwartych i piątych szkół podstawowych, a ich zadaniem było napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata. Tematyka miała zwrócić uwagę opinii publicznej na zagadnienia związane z niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka oraz zaangażować jak największą liczbę szkół w propagowanie roli ojca, w budowaniu harmonii rodzinnej i w procesie wychowawczym dzieci.

Decyzją Komisji przyznano:

1. miejsce (nagrodę główną) – Martynie Pikul (z Ucieszkowa) – Szkoła Podstawowa w Pawłowiczkach

2. miejsce – Lenie Popczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Praszce

3.miejsce – Katarzynie Erd – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorzowie Śl.

Za zdobycie pierwszego miejsca Martyna Pikul otrzymała bilety dla trzech osób do Energy Landii oraz zaproszenie do Senatu na uroczystość ogłoszenia wyników w ramach konkursu ogólnopolskiego.

Współorganizatorem konkursu „List do Taty” jest senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, a partnerem akcji został Rzecznik Praw Dziecka. Nagrody wręczał Beniamin Godyla, senator RP.

Podziel się