• Home »
  • Informacje »
  • Pościg za seicento zakończony w Starym Oleśnie. Zatrzymany mężczyzna z narkotykami

Pościg za seicento zakończony w Starym Oleśnie. Zatrzymany mężczyzna z narkotykami

Pościg za seicento zakończony w Starym Oleśnie. Zatrzymany mężczyzna z narkotykami

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, pościg krajową „jedenastką”, a później znalezione narkotyki. Kryminalni z Olesna zatrzymali 36-latka z powiatu kluczborskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty niezatrzymania się do kontroli, posiadania narkotyków i przyrządu do ich przetwarzania.

Policjanci podejrzewali, że 36-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego może przewozić narkotyki. Kiedy próbowali zatrzymać na jednej z ulic Olesna fiata seicento, którym jechał, mężczyzna wyraźnie przyśpieszył i zaczął uciekać krajową „jedenastką”. Kilkukilometrowy pościg zakończył się w Starym Oleśnie. Tam mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy fiata i zmusili go do zatrzymania się.

Ich przypuszczenia potwierdziły się. W samochodzie i w ubraniu 36-latka policjanci znaleźli ukryte narkotyki. Dodatkowo zabezpieczyli młynek, służący do ich rozdrabniania i elektroniczną wagę. Już wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana, a zbrylona biała substancja ma w swoim składzie należący do opioidów karfentanyl. Ponadto funkcjonariusze potwierdzili, że zatrzymany nie miał uprawnień do kierowania.

Podejrzany usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania narkotyków i przyrządów do ich przetwarzania, do których się przyznał. Dodatkowo odpowie za wykroczenie drogowe tj. kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień. Teraz może grozić mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się