Wilczy rezerwat w powiecie oleskim. “Nadchodzi Zima” – Prima aprilis

Wilczy rezerwat w powiecie oleskim. “Nadchodzi Zima” – Prima aprilis

Artykuł był oczywiście żartem z okazji 1 kwietnia. Nic, oprócz faktycznego pojawienia się wilków na naszym terenie, nie miało miejsca i powstało jedynie w wyobraźni autora. Mamy nadzieję, że dobrze się przy tym bawiliście.


– Dosyć! Musimy coś z tym zrobić – starosta uderzył pięścią w stół, tak, że podskoczyło białe szkło z równie jasną zawartością, zaserwowaną podczas jednej z kolejnych kryzysowych obrad włodarzy powiatu oleskiego. – Na naszym terenie pojawiły się wilki i jeśli szybko nie rozwiążemy tego problemu, on sam, dosłownie, do nas przyjdzie. Mam pewien pomysł, który pozwoli kłopot rozwiązać, a przy okazji zapewnić sporo możliwości turystycznych.

To kulisy nocnego zebrania, na którym padł pomysł powstania wilczej polany. Kilkudziesięciohektarowej leśnej strefy, do której mają zostać wpuszczone wszystkie schwytane w okolicy wilki. Strefa będzie wyraźnie oznaczona i ogrodzona. Z naszych informacji wynika, że ma ona powstać w głębi lasu na granicy gmin Olesno i Radłów. Ma być to coś w rodzaju rezerwatu dla wilków.

Pomysłodawcy twierdzą, że oprócz zapewnienia bezpieczeństwa lokalnej ludności, będzie to ewenement na skalę światową, który pozwoli na ściągnięcie naukowców z całego globu, którzy będą mieli możliwość dogłębnego zbadania gatunku, co ma też pomóc zrozumieć, między innymi niektóre zachowania psich pupili. Cały teren ma być naszpikowany monitoringiem z całodobowym przekazem na żywo w internecie. Można więc powiedzieć, że cały świat będzie mógł oglądać wilczy Big Brother z powiatu oleskiego. Narodziny młodych, błyskotliwe polowania, miłostki, przyjaźnie, ale i małe dramaty i rozłąki. Wilki mają być bowiem co jakiś czas rozdzielane, a na ich miejsca wpuszczane nowe, aby zapewnić różnorodność gatunku. Docelowo, ma to doprowadzić do pewnej skali udomowienia wilka.

Władza będzie również próbowała wykorzystać rezerwat turystycznie. Na teren specjalnej strefy mają być wpuszczane wycieczki poszukiwaczy ekstremalnych przygód, oczywiście na własną odpowiedzialność. Wyposażeniem uczestnika ma być tylko toporek, latarka i krótkofalówka, która pozwoli na zgłoszenie zakończenia przygody. Eksperci szacują, że ma to ściągnąć śmiałków z różnych stron świata.

To nie wszystko, władza chce iść na całość. Logo powiatu oleskiego ma się zmienić w podobiznę herbu Rodu Stark z Winterfell z “Gry o Tron”. W planach jest nawet zbudowanie małego Winterfell dla fanów sagi, a dewiza “Nadchodzi Zima” hasłem przewodnim powiatu.

Jeśli to wszystko uda się wprowadzić w życie. Powiat oleski, który do tej pory znaliśmy, przejdzie do historii. To miejsce, które już zawsze ma być kojarzone z wilczą polaną.

Damian Pietruska

Zdjęcie główne: pixabay.com

Herb rodu Stark z Winterfell – link: https://gameofthrones.fandom.com/pl/wiki/R%C3%B3d_Stark

house_stark_main_shield

Podziel się