2,5 promila kierowcy na trasie Bodzanowice-Olesno

2,5 promila kierowcy na trasie Bodzanowice-Olesno

Policjanci z Olesna udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy osobowego volkswagena. 57-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego wybrał się w trasę mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. 

W niedzielę8 maja, kilka minut przed godziną 9.00 olescy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na trasie Bodzanowice–Olesno ma jechać nietrzeźwy kierujący. Jednocześnie zgłaszający podał numery rejestracyjne oraz kolor i markę pojazdu.

Kilkanaście minut później, policjanci zatrzymali opisanego volkswagena w miejscowości Borki Małe. Policjanci od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu, a badanie alkosensorem pokazało, że 57-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w systemach okazało się, że posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty – niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i kierowania w stanie nietrzeźwości. Kierujący przyznał się do winy.

Teraz oprócz wysokiej grzywny grozi mu kara do 5 lat więzienia.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się