Dożynki Gminne w Dalachowie

Dożynki Gminne w Dalachowie

18 sołectw uczestniczyło w tegorocznych dwudniowych dożynkach gminy Rudniki w Dalachowie. Gospodarzami tegorocznych dożynek gminy Rudniki były trzy sołectwa: Dalachów, Janinów i Odcinek.

Witający gości na dożynkach Grzegorz Domański, wójt gminy Rudniki, podkreślał, że tegoroczne żniwa były trudne dla rolników, dlatego tym bardziej warto szczególnie docenić ich pracę.

dsc03476– Wreszcie po trzech latach prób zorganizowania święta plonów w naszej gminie, spotykamy się w Dalachowie, by świętować i cieszyć się z zakończenia ważnego nie tylko dla rolników, ale także ludzi związanych z produkcją rolną, czasu zbiorów. W tym trudnym dla całego świata okresie, chcemy docenić starania i pracę tych, którzy są producentami i przetwórcami żywności – mówił na rozpoczęciu dożynek wójt.

Gospodarzami tegorocznych dożynek gminy Rudniki były trzy sołectwa: Dalachów, Janinów i Odcinek. Starostami dożynek byli Urszula Gmyrek i Daniel Mencfel, którzy dokonali uroczystego przekazania chleba na ręce wójta. Swoje dary złożyło również Koło Pszczelarzy w Rudnikach.

Świętowanie rozpoczęło się już w sobotę 27 sierpnia od Sołtysiady, czyli gminnego turnieju sołectw, konkursu na scenki dożynkowe oraz zabawy tanecznej z zespołem Two Boys.

Niedzielę rozpoczęła dożynkowa Msza św., a z kościoła ruszył korowód na plac festynowy. W części artystycznej wystąpili: Młodzieżowa Orkiestra Dęta “Ogniki”, Zespół Śpiewaczy Retrodal przy KGW w Dalachowie, Zespół Folklorystyczny “Rudniczanie”, Kapela z Ostrówka i uczniowie szkoły podstawowej z Dalachowa. Ciekawy skecz zaprezentowało KGW Bieniec. Utwory religijne w nowoczesnych aranżacjach zagrał Zespół 77FM Formacja z Mocą.

Dożynki zakończyły się zabawą taneczną, do której przygrywał zespół Two Boys.

Korona dożynkowa z sołectwa Mostki została wybrana jako reprezentant gminy na dożynki wojewódzkie w Branicach.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z korowodu dożynkowego oraz uroczystego rozpoczęcia dożynek.

Podziel się