Zatrzymany za kradzież z włamaniem

Zatrzymany za kradzież z włamaniem

Kilka chwil po przyjęciu zgłoszenie o włamaniu, policjanci z Olesna zatrzymali 24-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do jednej z pracowni na terenie miasta. 

W piątek w nocy 4 listopada, dyżurny oleskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna wybił szybę w oknie pracowni tkackiej i wchodzi do środka. Policjanci natychmiast udali się w rejon zgłoszenia. Kilkanaście minut później zatrzymali mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi a na widok policjantów usiłował ukryć się pomiędzy pobliskimi garażami.

Jak się okazało miał przy sobie skradzione przedmioty, między innymi aparat fotograficzny i tablet. 24-latek został zatrztymany i przewieziony do komendy. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na ponad 10 000 złotych.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że młody mężczyzna jest sprawcą kilku innych włamań na terenie powiatu oleskiego i kluczborskiego, których miał się dopuścić na przestrzeni czerwca i lipca tego roku. Zatrzymany 24-latek usłyszał łącznie 4 zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd, do tego czasu będzie przebywał w areszcie. Musi się liczyć z karą nawet do 10 lat więzienia.


*- Informacja i zdjęcie: KPP Olesno.

Podziel się