Czy warto kupić fotowoltaikę lub pompy ciepła?

Czy warto kupić fotowoltaikę lub pompy ciepła?

Współczesna słaba kondycja powietrza, zanieczyszczenia, globalne ocieplenie mobilizuje społeczeństwo do korzystania z ekologicznych rozwiązań. Odnawialne źródła energii stanowią nadzieję na lepsze jutro. Z biegiem lat świadomość o konieczności zmian wzrasta. Nadal jednak dla części społeczeństwa pojęcia pompy ciepła i fotowoltaika są zagadką. Jak działają pompy ciepła? Na czym polega działanie paneli fotowoltaicznych? Czy warto kupić fotowoltaike lub pompy ciepła? Chętnie odpowiemy na te pytanie. 

Pompy ciepła – jak działają?

Pompy ciepła w ostatnich latach biją rekordy popularności. Są wykorzystywane do ogrzania budynku, przygotowania ciepłej wody użytkowej, nie tylko w prywatnych domach, ale także w biurach, lokalach handlowych czy użytkowych. Co więcej, wiele modeli pomp umożliwia również schłodzenie pomieszczeń w upalne dni. Na czym polega fenomen pomp ciepła? Pompy ciepła czerpią energię cieplną z odnawialnych źródeł energii, takich jak ciepło powietrza, wody lub gruntu. Za pomocą pompy ciepło przenoszone jest do domowej instalacji grzewczej czyli do grzejników lub ogrzewania podłogowego. Do wprawienia pompy w ruch konieczne jest dostarczenie odpowiedniej ilości energii elektrycznej. Sprężarka obecna w pompie ciepła nie będzie w stanie ruszyć, jeśli nie dostarczymy do niej prądu. Instalacja pompy ciepła może generować ogromne oszczędności finansowy, zwłaszcza w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną.

Panele fotowoltaiczne – na czym polega ich praca?

Dzięki instalacji fotowoltaicznej możliwe jest wykorzystanie odnawialnej energii słonecznej. Panelami fotowoltaicznymi z powodzeniem zyskamy niemalże całkowitą niezależność od dostawców energii elektrycznej, a zużycie prądu nie będzie już zmartwieniem. Działanie instalacji fotowoltaicznych jest niezwykle proste. Promienie słońca ulegają przemianie na prąd stały. Kolejno, przy pomocy inwertera prąd stały zamienia się w prąd zmienny, a więc taki, który jest w gniazdkach elektrycznych. Dzięki temu instalację fotowoltaiczną z powodzeniem można wykorzystać do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych w gospodarstwie domowym. Największe korzyści, a także całkowitą niezależność można osiągnąć poprzez połączenie pompy ciepła i fotowoltaiki.

Pompy ciepła i fotowoltaika – dlaczego warto zainwestować?

Zarówno pompa ciepła, jak i panele fotowoltaiczne to dobry sposób na połączenie dbałości o planetę, oszczędności i niezależności. Jednak, połączenie pompa ciepła i fotowoltaika jednocześnie daje maksymalne korzyści. Pompa ciepła to nowoczesne, przyjazne środowisku, oszczędne urządzenie, którego wartość docenia z roku na rok coraz więcej użytkowników na całym świecie. Jednorazowa inwestycja, pozwala na oszczędności podczas użytkowania. Jednak nie należy pominąć faktu, że do wprawienia pompy w ruch konieczna jest energia elektryczna. Stosując pompę ciepła bez wątpienia odczujemy ulgę w kwestii opału czy kosztownych renowacji pieca. Co zrobić, aby rachunki za prąd również ograniczyć do minimum? Rozwiązanie jest proste – należy połączyć pompę ciepła z fotowoltaiką. Wówczas energię elektryczną, potrzebną do pracy pompy pozyskamy dzięki odnawialnym źródłom energii, w tym przypadku dzięki energii słonecznej. Pompa ciepła i fotowoltaika to połączenie idealne, które pozwala na realne oszczędzenie pieniędzy, przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne.

Decydując się na instalację pompy ciepła, fotowoltaiki bądź obu tych instalacji warto zaufać fachowcom. Montaż jest skomplikowany, wymaga więc specjalistycznej wiedzy. Na neptunenergy.pl – pompy ciepła i fotowoltaika znajdą Państwo odpowiedzi na swoje pytania i fachową pomoc.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się