• Home »
  • Galeria »
  • Olesno ważnym punktem na mapie tanecznej Polski! II Puchar Ziemi Oleskiej

Olesno ważnym punktem na mapie tanecznej Polski! II Puchar Ziemi Oleskiej

Olesno ważnym punktem na mapie tanecznej Polski! II Puchar Ziemi Oleskiej

250 tancerzy z różnych stron Polski zaprezentowało się podczas II Pucharu Ziemi Oleskiej “Aktywnie Rozwijamy Talenty” w ramach XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego, który odbył się w niedzielę 19 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Oleśnie.

Przez jedenaście(!) godzin na oleskim parkiecie prezentowali się tancerze z wielu stron Polski, często o niebagatelnych umiejętnościach.

– Tancerze zaprezentowali styl standardowy oraz latynoamerykański. Przyjechali do nas tancerze z różnych części Polski: Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Krakowa, Kalisza, sporo klubów ze Śląska. Najliczniej reprezentowana była oczywiście Opolszczyzna – mówi Krzysztof Musioł, jeden z dwóch głównych organizatorów. – Występowali tancerze w różnych kategoriach wiekowych –  młodzi, nawet siedmiolatkowie, ale też już bardziej doświadczeni, dwudziestosiedmiolatkowie. W sumie mieliśmy aż około 150 startów!

Tancerze rywalizowali o jak najwyższe miejsca, ale najważniejsze (szczególnie w młodszych kategoriach), że czerpali z tego olbrzymią frajdę. Licznie zgromadzeni kibice mogli podziwiać wysoki poziom!

– Tancerze reprezentują różne umiejętności od najniższej klasy tanecznej “H” do klasy mistrzowskiej, krajowej “A”.

Podczas turnieju zaprezentowało się piętnastu tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego “Róża” Olesno. Wielu z nich zajęło pierwsze miejsca na podium (wyniki poniżej).

– Nasi tancerze są na poziomie tych, reprezentujących kluby z Wrocławia czy Łodzi. Absolutnie trzymają poziom, ale to efekt ciężkiej pracy i wielu godzin treningów – mówi trener.

Olesno ważnym punktem na mapie tanecznej Polski

Olesno posiada olbrzymie tradycje taneczne, a od kilku lat do miasta znów zjeżdżają się sportowcy z całej Polski.

– Podczas organizacji turniejów zawsze staramy się we wszelki możliwy sposób promować Ziemię Oleską – mówi Krzysztof Musioł. – Mamy aż 60 lat tanecznej tradycji, a od ośmiu lat ponownie organizujemy duże turnieje. Po takim czasie, tancerzom z całej Polski naprawdę nie trzeba tłumaczyć, gdzie leży Olesno. Organizacja tak dużej imprezy, to spore wyzwanie. Planowanie trwa kilka tygodni, ostateczne przygotowania trwają kilka dni, a uczestniczy w nich nawet pięćdziesiąt osób! Wielkie podziękowania kieruję szczególnie do rodziców naszych młodych tancerzy oraz kilku ważnych osób, które pomagają w organizacji, bo bez nich moje przygotowania pewnie zakończyłyby się na napisaniu regulaminu.

Oprócz Krzysztofa Musioła wśród organizatorów nie sposób nie wymienić Jerzego Jeziorowskiego, dyrektora PSP nr 2 oraz tancerza klasy A w kategorii seniorskiej. Organizatorem turnieju był Klub Tańca Towarzyskiego “Róża” Olesno oraz Fundacja “Aktywnym Być”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Opolskiego oraz Burmistrz Olesna.

Oto wyniki zdobyte w II Pucharze Ziemi Oleskiej, Klubu Tańca Towarzyskiego “Róża” Olesno:

  • Kategoria do 9 lat klasa H solo – Wiktoria Los – 1 miejsce
  • Kategoria do 9 lat klasa G solo – Wiktoria Tomys – 2 miejsce
  • Kategoria 10-11 lat klasa H – Armin Stellmach, Hanna Musioł – 1 miejsce, Dominik Fiedor, Jagoda Badera – 2 miejsce
  • Kategoria 10-11 lat klasa G – Roman Moskalenko, Zofia Pietruska – 2 miejsce, Dawid Pilarz, Agata Skiba – 3 miejsce, Łukasz Rosicki, Maja Sala – 3 miejsce
  • Kategoria 12 – 13 lat klasa H – Damian Nowak, Veronika Tutova- 1 miejsce
  • Kategoria 16+ klasa E standard – Szymon Ogrodnik, Kamila Dworacka – 1 miejsce
  • Kategoria 16+ klasa E latynoamerykańska – Szymon Ogrodnik, Kamila Dworacka – 1 miejsce

Damian Pietruska

Zdjęcia: Laicoti Fotografia/Klub Tańca Towarzyskiego “Róża” Olesno.

Podziel się