“Trzeźwy poranek” na oleskich drogach

“Trzeźwy poranek” na oleskich drogach

Policjanci z oleskiej drogówki od godzin porannych prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Wśród blisko 500 skontrolowanych kierowców, 3 zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. 

W poniedziałek 8 maja policjanci z oleskiej drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Działania ukierunkowane były na kontrole trzeźwości kierujących, celem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ciągu kilku godzin, policjanci przebadali blisko 500 kierujących. Wśród nich jeden zdecydował się na jazdę po użyciu alkoholu a kolejnych dwóch było w stanie nietrzeźwości. Pierwszy zatrzymany do policyjnej kontroli to kierujący samochodem ciężarowym 25-latek, który po zbadaniu miał nieco ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Drugim kierującym z “procentami” okazał się 52-latek, prowadził osobowego busa, mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Największe stężenie alkoholu w organizmie – nieco ponad 1 promil miał 65-latek kierujący samochodem osobowym.

Mężczyźni stracili już swoje uprawnienia, teraz odpowiedzą przed sądem. Jazda w stanie po użyciu alkoholu zagrożona jest karą aresztu, grzywną i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. W przypadku kierowania w stanie nietrzeźwości oprócz wysokiej grzywny grozi do 2 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się