• Home »
  • Informacje »
  • Uczniowie ZSP w Borkach Wielkich podwójnymi laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „ Mój Szkolny Kolega z Misji”

Uczniowie ZSP w Borkach Wielkich podwójnymi laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „ Mój Szkolny Kolega z Misji”

Uczniowie ZSP w Borkach Wielkich  podwójnymi  laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „ Mój Szkolny Kolega z Misji”

W środę 17 maja w Sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji”, organizowanego przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” pod hasłem: „Misjonarze budowniczymi pokoju”. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z Borek Wielkich.

Patronat honorowy konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji” objęli :

  • Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki
  • J. E. abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce
  • J.E. Bp Jan Piotrowski,  Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

W konkursie wzięły udział 362 szkoły z całej Polski. W przeprowadzenie konkursu zaangażowało się ponad 600 nauczycieli, katechetów i wychowawców, aktywizując 6000 uczniów ze szkół podstawowych. Realizując zadania kategorii charytatywnej dzieci wspierały projekt: „Wyposażenie w pomoce szkolne i podręczniki przedszkola prowadzonego przez siostry Michalitki  w Kikaikelaki (diec. Kumbo) w Kamerunie.”

Z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Borkach Wielkich działania konkursowe podjęli uczniowie w kategorii klas IV-VI i kategorii klas VII–VIII. Podejmowali liczne działania charytatywne, zbierając datki na cele konkursu. Obydwie grupy uczniów stanęły na najwyższym podium.

Zajęli:

  •  I miejsce w kategorii charytatywnej kas IV-VI
  • I miejsce w kategorii charytatywnej kas VII-VIII

Laureaci odebrali nagrodę – zestawy książek z rąk J.E. Bp. Jana Piotrowskiego – Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz O. Kazimierza Szymczycha SVD – sekretarza Komisji Misyjnej.

Nagrodą dla dzieci była również wycieczka do stolicy, podczas której uczniowie zwiedzili Łazienki – letnią rezydencję króla Stanisława Augusta oraz mieli okazję poznać tajniki świata w Centrum Nauki Kopernik.

Podczas wycieczki do Warszawy dzieciom towarzyszyły: dyrektor szkoły Anna Meryk, pedagog Joanna Meryk oraz wychowawcy klas: Barbara Włodarska, Urszula Rosicka, Lidia Gorzołka, Kornelia Hęcińska, Mariola Górska.

Udział w Konkursie Misyjnym dzieci i tytuł „Laureata” w Konkursie Ogólnopolskim to wielki zaszczyt i wyróżnienie dla całej szkoły i parafii.


*- Informacja i zdjęcia: ZSP Borki Wielkie.

Podziel się