• Home »
  • Informacje »
  • “Razem Szyjemy i Seniorów Angażujemy” – wystawa podsumowująca ciekawy projekt w Oleśnie

“Razem Szyjemy i Seniorów Angażujemy” – wystawa podsumowująca ciekawy projekt w Oleśnie

“Razem Szyjemy i Seniorów Angażujemy” – wystawa podsumowująca ciekawy projekt w Oleśnie

We wtorek 30 maja odbyła się wystawa podsumowująco-upowszechniająca działania młodzieży z grupy inicjatywnej z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie w ramach projektu Europejskiego Korpusu Solidarności „Razem szyjemy i seniorów angażujemy”, dofinansowanego przez Unię Europejską.

Na spotkaniu obecni byli: Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski, Janusz Wojczyszyn, sekretarz gminy Olesno oraz dyrekcja szkół – Horst Chwałek z ZSZ Olesno i Adam Adamski z PSP nr 1 w Oleśnie. Nie zabrakło również kierownictwa i kadry Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP na czele z Komendantem Wojewódzkim – Sylwią Igielską-Magryś. W spotkaniu uczestniczyli także seniorzy i młodzież OHP, biorący udział w projekcie.

– Celem młodzieży w ramach projektu była aktywizacja lokalnych seniorów podczas trzymiesięcznych warsztatów krawieckich, w trakcie których wypracowano wiele elementów galanteryjnych. W czasie spotkań miedzy uczestnikami nawiązała się także szczególna więź międzypokoleniowa, która pokazała, że relacje i porozumienie starszych z młodszymi są możliwe – mówi Agata Szpak, specjalista ds. programów edukacyjnych i europejskich z Zespołu Prasowego OWK OHP.

Jedną z ważnych osób, która brała udział w zajęciach krawieckich był Adrian Dragon, prezes Polskiego Związku Niewidomych, okręg oleski. W trakcie zajęć młodzież wspólnie z seniorami brała udział w pogadankach, pracach krawieckich na maszynach, a także ręcznych, a w czasie spotkań nie zabrakło dobrej atmosfery, która towarzyszyła przez cały okres trwania projektu.

Wspólnie wypracowane elementy można było zobaczyć wraz z wystawą zdjęciową podczas podsumowującego i upowszechniającego rezultaty projektu spotkania.

– Projekt dobiega końca, ale spotkania młodzieży OHP z seniorami na szczęście nie. Kolejne warsztaty już w czerwcu, a w przyszłości kolejny projekt! – mówi Agata Szpak.


*- Informacja i zdjęcia: Zespół Prasowy OWK OHP.

Podziel się