Służby dbają o bezpieczeństwo harcerzy

Służby dbają o bezpieczeństwo harcerzy

Służby z Olesna czuwają nad bezpieczeństwem harcerzy i zuchów wypoczywających na obozie w Kucobach.

Funkcjonariusze podczas wizyt w ośrodku sprawdzają elementy wpływające na bezpieczeństwo uczestników, między innymi drożność dróg ewakuacyjnych, łączność, zabezpieczenia miejsc w których przebywają uczestnicy obozów. Funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Ośrodek harcerski Hufca ZHP Chorzów w miejscowości Kucoby (pow. oleski) co roku organizuje obozy dla zuchów i harcerzy z całej Polski. Wzorem lat ubiegłych policjanci wspólnie ze strażakami odwiedzają uczestników obozów i prowadzą z nimi działania profilaktyczne. Podczas ostatniej wizyty policyjny profilaktyk i strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie sprawdzali warunki pobytu wypoczywających harcerzy – także i tym razem nie mieli żadnych uwag co do ich bezpieczeństwa.

W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami obozów o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku w domu, podróży, nad wodą. Pytali o miejsca zbiórek w sytuacjach kryzysowych, a także przypominali o korzystaniu z numerów alarmowych. Przebywający na terenie ośrodka harcerze wykazali się dużą znajomością tematów związanych z bezpieczeństwem. Ponadto policjant zachęcał harcerzy i zuchów do wzięcia udziału w konkursie pn. ” Artystyczny przeWODNIK”.

Poza dzisiejszą wizytą harcerze mogą spodziewać się kolejnych spotkań profilaktycznych z funkcjonariuszami. Troska o bezpieczeństwo najmłodszych podczas letniego wypoczynku jest dla służb priorytetem.

Działania informacyjno – edukacyjne zostały przeprowadzone zgodnie z akcją pn. ” Bezpieczne Wakacje” i ” Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się