Promocja programu “800+” na oleskim rynku

Promocja programu “800+” na oleskim rynku

W czwartek 27 lipca na oleskim rynku odbyło się spotkanie promujące program “Rodzina 800 Plus”, w którym uczestniczyli: Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna oraz Leszek Grygiel, przedstawiciel posłanki Violetty Porowskiej.

Założenia programu przedstawił wojewoda opolski.

– Chcieliśmy przedstawić założenia ustawy “500+”, która za chwilę przekształci się w “800+”. W fazie finalizacji są już prace sejmowe nad projektem ustawy dotyczącej programu “Rodzina 800+”. Ten program wejdzie w życie 1 stycznia 2024 roku nieodwołalnie, jednoznacznie i definitywnie – mówi Sławomir Kłosowski. – Jeżeli chodzi o województwo opolskie, w ramach tego programu od kwietnia 2016 roku do województwa opolskiego trafiło 5,5 miliarda złotych! To są najlepiej wykorzystane środki finansowe, jako inwestycja w młode pokolenie. Od stycznia wprowadzamy program “800+”. W tym programie z automatu uczestniczą wszyscy ci, którzy do tej pory pobierali świadczenie “500+”. Nie trzeba składać żadnych dodatkowych dokumentów czy wniosków.

O programie wypowiedział się także burmistrz Olesna.

– Robimy wszystko co możliwe, wykorzystując programy Polski Ład i środki zewnętrzne, które są do pozyskania, zdając sobie sprawę, że jeśli wykorzystamy ten czas, to Olesno dzięki dużym inwestycjom i programom społecznym może awansować na zupełnie inny poziom życia. Zdajemy sobie sprawę, że wielu młodych ludzi po kilkuletnim pobycie na Zachodzie, wracając na takie święto, jak rozpoczynające się Dni Olesna, przyglądają się i stwierdzają, że w naszym mieście niczego nie brakuje. Wydaje się, że kolejne lata pod tym względem będą optymistyczne i będziemy mogli liczyć, że z jednej strony, nasze rodziny, dzięki takim programom społecznym jak “800+” będą się jeszcze lepiej rozwijać, a cała infrastruktura, pozwalająca na lepszy poziom życia, będzie na tyle atrakcyjna, że mieszkańców nam nie będzie ubywać, a ci którzy wyjechali w trudniejszych czasach, zechcą wrócić do swojej małej Ojczyzny.

Wojewoda zapowiedział, że we wrześniu w Oleśnie odbędzie się Piknik Rodzina 800+.

– Ten piknik zostanie zorganizowany w Oleśnie na zakończenie serii pikników w województwie opolskim. Pikniki odbędą się w Opolu, Nysie, Brzegu i właśnie w Oleśnie. Już dzisiaj zapowiadam moc zabawy i atrakcji! Będzie to ukoronowanie godne Olesna, podsumowanie serii pikników w województwie – mówi Sławomir Kłosowski.

Damian Pietruska

Podziel się