Jak wybrać odpowiednie solarium? Poradnik dla początkujących

Jak wybrać odpowiednie solarium? Poradnik dla początkujących

Twoja przygoda z solarium właśnie się zaczyna? To znaczy, że szukasz miejsca, w którym nie tylko ładnie się opalisz, ale też będziesz czuć się bezpiecznie. Personel zaangażowany w pomoc i obsługę na wysokim poziomie, wreszcie komfortowe łóżka i możliwość skorzystania z różnych programów opalania – lista wymagań, jakie mają użytkownicy solarium jest długa. Zobacz zatem, jak znaleźć takie, które spełni Twoje oczekiwania!

Zastanów się, w jaki sposób chcesz się opalać

Jeśli wybierasz tradycyjne solarium, to w takim miejscu możesz opalać się na dwa sposoby – stojąc lub leżąc. Jeśli zatem wiesz, że wolisz opcję pierwszą, sprawdź, który punkt w Twoim mieście daje taką możliwość. Tuby są mniej popularne od łóżek, co oznacza, że nie w każdym salonie będą dostępne. Jeśli zaś preferujesz opalanie poziome, skup się na tych, które mają najlepszej jakości wyposażenie.

Źródło światła, czyli rodzaj lamp stosowanych w solarium

Najpopularniejszymi lampami, które opalają w solarium są te, emitujące promieniowanie UVA. Nowoczesne UVA koncentrują się na pigmentacji skóry twarzy i dekoltu w skuteczny, lecz odpowiednio delikatny sposób. Czasem można też znaleźć opalanie lampami UVB – są to promienie naśladujące promienie słońca, które gwarantują syntezę witaminy D i optymalizację budowy pigmentów. Wraz z postępem technologicznym i rosnącą świadomością użytkowników, zaczęto produkować i montować w solariach lampy niegenerujące niepożądanego ciepła. Zatem dzisiaj skóra użytkowników jest jeszcze lepiej chroniona, nie spina się i nie piecze po opuszczeniu solarium.

Intensywność opalania – moc lamp ma duże znaczenie

Wraz z rodzajem światła emitowanego w solarium, liczy się też to, jaką moc mają poszczególne lampy. Od tego zależy skuteczność opalania i długość sesji. Jeśli masz jasną karnację i świadomość tego, że zazwyczaj opalasz się na czerwono, wybierz miejsce, gdzie opalają lampy o mniejszej mocy. Konfiguracją łóżka lub tuby odpowiednio do Twoich potrzeb każdorazowo zajmuje się doświadczony pracownik, dlatego warto, aby opinie o salonie i jego pracownikach były pozytywne.

Sprawdź opinie użytkowników, poznaj ceny i lokalizację

Z kwestii praktycznych, na pewno ma dla Ciebie znaczenie cennik solarium oraz obowiązujące w nim zasady. Na pewno stawiasz na bezpieczną, ale też przyjemną atmosferę, cenisz sobie dyskrecję i profesjonalną pomoc oraz obsługę pracowników. O standardach danego miejsca przeczytasz np. w komentarzach w social mediach salonu czy w opiniach wystawianych w Google. Dobrze, jeśli solarium masz blisko lub w miejscu, do którego wygodnie dojechać nawet w godzinach szczytu. Dodatkowym atutem będzie dostępność parkingu oraz sklepiku z kosmetykami do opalania.

Wybór odpowiedniego solarium wymaga znalezienia miejsca w dobrej lokalizacji, wyposażonego i prowadzonego zgodnie z najlepszymi standardami. Tu najważniejszy jest Twój komfort i bezpieczeństwo, więc cena będzie zdecydowanie kwestia drugorzędną.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się