Nowy ekologiczny samochód oleskiej policji

Nowy ekologiczny samochód oleskiej policji

Na drogach Opolszczyzny pojawiło się właśnie 10 nowych oznakowanych radiowozów. Pojazdy Renault Arcana z nowym, neonowym oznakowaniem trafiły do komend powiatowych oraz komendy miejskiej garnizonu opolskiego. Jeden z samochodów trafił do oleskiej komendy.

22 sierpnia, na parkingu przy Parku 800-lecia w Opolu odbył się briefing prasowy dotyczący przekazania 10 nowoczesnych, hybrydowych radiowozów dla garnizonu opolskiego. Renault Arcana, bo o nich mowa, trafią do policjantów z Opola (2 szt.), Kluczborka, Nysy, Olesna, Prudnika, Brzegu, Namysłowa, Strzelec Opolskich i Krapkowic.

Na początku spotkania insp. Rafał Stanisławski, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, podkreślił jak ważna jest modernizacja policyjnego sprzętu i jaki wpływ ma to na jego niezawodność w codziennej eksploatacji. Opolscy policjanci sukcesywnie uzupełniają swoją flotę o nowe jednostki napędowe. Zakupione samochody są niewątpliwie dużym wsparciem w codziennej służbie i przyczyniają się do komfortu pracy. Dodatkowo są ekonomiczne i doskonalene sprawdzają się podczas codziennej służby. Teraz posłużą do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego województwa.

Naczelnik Wydziału Transportu KWP w Opolu kom. Jarosław Gajos przybliżył parametry techniczne radiowozów. Nowe radiowozy Renault Arcana posiadają silnik spalinowy i hybrydowy o łącznej mocy 145 koni mechanicznych. Przekazane radiowozy posiadają nowe, neonowe oznakowanie.

Z kolei Aleksandra Drescher, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, podkreśliła walory ekologiczne użytkowanych pojazdów oraz bardzo dobrą współpracę z opolskimi policjantami.

Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła podsumował ostatnie lata współpracy opolskich samorządowców z policjantami. To m.in. zaangażowanie w dodatkowe patrole, dofinansowanie do codziennego sprzętu czy zakup policyjnych psów służbowych.

Radiowozy zostały dofinansowane w połowie ze środków budżetu Komendy Głównej Policji i WFOŚiGW w Opolu w ramach zadania “Ekologiczne patrole opolskiej Policji 2023 r.” Całkowita wartość projektu to ponad 1 800 000 złotych. Jego realizacja miała na celu wymianę najbardziej wyeksploatowanych radiowozów na nowoczesne, ekologiczne i przyjazne środowisku. W efekcie opolscy policjanci będą bezpiecznie dla społeczeństwa i środowiska realizować ustawowe zadania Policji.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się