Policjanci prowadzą zajęcia z przedszkolakami

Policjanci prowadzą zajęcia z przedszkolakami

Olescy policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne z przedszkolakami na terenie całego powiatu. Podczas wizyt w przedszkolach mundurowi uczą dzieci bezpiecznych zachowań – między innymi jak bezpiecznie przechodzić „po pasach”. Ważnym punktem każdego spotkania jest poznanie numeru alarmowego.

W czasie zajęć z policjantami dzieci uczą się i utrwalają jak należy poruszać się po drodze publicznej, jak powinno się przechodzić przez jezdnię i dlaczego bardzo ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych i w jaki sposób właściwie ich używać.

Mundurowi przypominają również najmłodszym, gdzie można urządzać bezpieczne zabawy oraz o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w kontaktach z osobami nieznajomymi. Policjanci zawsze przypominają, o tym, że nie wolno rozmawiać z ludźmi, których się nie zna. Nawet jeśli osoba obca proponuje różne atrakcje: pokazanie małych zwierząt, pokazanie ulubionych bajek czy obdarowanie słodyczami, itp.

Poznanie i utrwalenie numeru alarmowego – 112 – to ważny punkt każdego spotkania. Dzieci uczą się w jaki sposób i w jakich okolicznościach powiadamiać służby ratunkowe.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się