• Home »
  • Informacje »
  • Spory pożar zabudowań gospodarczych w Dębinie. Akcja strażaków trwała całą noc!

Spory pożar zabudowań gospodarczych w Dębinie. Akcja strażaków trwała całą noc!

Spory pożar zabudowań gospodarczych w Dębinie. Akcja strażaków trwała całą noc!

19 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia sporego pożaru zabudowań gospodarczych, do którego doszło w poniedziałek 23 października przed godziną 19.00 w miejscowości Dębina w gminie Gorzów Śląski.

Strażacy, którzy dotarli na miejsce, zastali w pełni rozwinięty pożar budynku gospodarczego, w którym znajdowało się 150 m³ siana i słomy oraz sprzęt rolniczy. W budynku umieszczone były także cztery silosy i około 150 ton zboża.

– W pierwszej fazie nasze działania polegały na obronie budynku inwentarskiego i znajdujących się w nim zwierząt oraz obronie budynku mieszkalnego znajdującego się w pobliżu – mówi mł. bryg. Mariusz Strzelczak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. – W kolejnej fazie nasze działania skupiły się na ugaszeniu pożaru, a następnie na wywiezieniu słomy oraz zboża i przelewaniu ich wodą.

Nie ma osób poszkodowanych. Działania strażaków trwały całą noc i zostały zakończone po godzinie 5.00! W akcji brało udział ponad 90 strażaków!

Jednostki biorące udział w akcji w Dębinie: JRG Olesno, JRG Kluczbork (cysterna), OSP Jamy, OSP Skrońsko, OSP Gorzów Śląski, OSP Zdziechowice, OSP Biadacz, OSP Kozłowice, OSP Uszyce, OSP Praszka, OSP Pawłowice, OSP Kobyla Góra, OSP Jastrzygowice.

Damian Pietruska

*- Zdjęcia: KP PSP Olesno i E. Bryś.

Podziel się