• Home »
  • Informacje »
  • 2 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 56-latek dachował na prostym odcinku

2 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 56-latek dachował na prostym odcinku

2 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 56-latek dachował na prostym odcinku

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący passatem 56-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Mężczyzna zjechał z drogi po czym dachował. Kierujący dodatkowo posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 

W czwartek (19 października) około godz. 15.30 dyżurny oleskiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wolęcin (gmina Radłów). Skierowani tam policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący samochodem osobowym volkswagen passat na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, po czym dachował.

Szczęśliwie, kierującemu nic się nie stało, pojazd opuścił o własnych siłach. Natomiast po zbadaniu alkosensorem okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania – te zostały mu zatrzymane kilka lat wcześniej, również za jazdę pod wpływem alkoholu, a wyrokiem sądu ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

56-latek trafił do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut: kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu. Do przedstawionego zarzutu przyznał się. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się