• Home »
  • Informacje »
  • Golfem z dwoma promilami. Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijaną kobietę

Golfem z dwoma promilami. Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijaną kobietę

Golfem z dwoma promilami. Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijaną kobietę

Oleski dzielnicowy będący poza służbą uniemożliwił dalszą jazdę kompletnie pijanej 32-latce. Kobieta kierowała golfem po drodze wojewódzkiej mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

We wtorek 5 marca tuż po godz. 23.00 na drodze wojewódzkiej 494 w okolicy miejscowości Borki Małe, oleski dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą.

Policjanta jadącego swoim samochodem zaniepokoiło, że poprzedzający go volkswagen golf jedzie w sposób niebezpieczny. Pojazd ścinał zakręty, przyśpieszał, zwalniał, a do tego poruszał się „wężykiem”. Kierowca golfa „wspaniałomyślnie” dawał również sygnały kierunkowskazem do wyprzedzenia go.

Mając podejrzenie, że kierujący może być pod działaniem alkoholu nasz dzielnicowy powiadomił o powyższym dyżurnego oleskiej komendy i poprosił o wsparcie. Chwilę później wyprzedził golfa, zmusił do zatrzymania się i udaremnił dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki.

Okazało się, że za kierownicą siedziała 32-letnia mieszkanka powiatu oleskiego. Policjant od razu wyczuł, że ta jest pod działaniem alkoholu, a potwierdzili to jego koledzy z „patrolówki”. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie ponad dwa promile alkoholu. W związku z tym straciła już prawo jazdy.

To nie koniec jej kłopotów. 32-latka niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo drogowe oprócz wysokiej grzywny grozi kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się