• Home »
  • Informacje »
  • Umowa podpisana! Trzy miliony złotych na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Wysokiej

Umowa podpisana! Trzy miliony złotych na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Wysokiej

Umowa podpisana! Trzy miliony złotych na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Wysokiej

W poniedziałek 25 marca podpisano umowę na dofinansowanie budowy Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Wysokiej. Umowę podpisali: Monika Jurek, wojewoda opolska i Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. 

W ramach inwestycji przewidziano budowę i wyposażenie centrum opiekuńczo–mieszkalnego wraz z przygotowaniem dedykowanego ogrodu dla 20 osób niepełnosprawnych, w tym 10 osób na pobyt całodobowy oraz 10 osób na pobyt dzienny.

Gmina Olesno ma mieć symboliczny wkład finansowy w tę inwestycję. Dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego wynosi bowiem ponad 3,02 mln zł, a wartość inwestycji to 3,04 mln zł. Centrum ma więc powstać w 99% ze środków zewnętrznych.

– Od lat zastanawialiśmy się, co zrobić z budynkiem starej szkoły w Wysokiej. Ten obiekt zostanie wyburzony, a na jego miejsce powstanie całkowicie nowy budynek o powierzchni około 500 m². To będzie ośrodek, który nazywamy mini DPS-em. Ma mieć ciekawą lokalizację, bo przewidziany jest obok Wiejskiego Centrum Kultury. – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – Istotą tego projektu jest fakt, że są również zabezpieczone środki na pierwszy okres utrzymania instytucji. Dzięki niemu przewidziane jest jedenaście nowych miejsc pracy.

Centrum ma być zarządzane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Oleśnie.

Oleski urząd informuje, że w kolejnych latach podobne placówki mają powstać w Wojciechowie i w Sowczycach.

Damian Pietruska


*- Zdjęcia: Urząd Miejski w Oleśnie.

Podziel się