Otwarcie placówki pocztowej w nowej lokalizacji w Gorzowie Śląskim

Otwarcie placówki pocztowej w nowej lokalizacji w Gorzowie Śląskim

Filia Urzędu Pocztowego w Gorzowie Śląskim ma nową lokalizację. We wtorek 26 marca nastąpiło oficjalne otwarcie placówki w sercu miasta, czyli w gorzowskim rynku.

Zmiana lokalizacji ma poprawić komfort korzystania z usług placówki.

– Oddajemy do dyspozycji placówkę pocztową w nowej lokalizacji, w głównym punkcie miasteczka, w otoczeniu usługowo-handlowym. Poprzednia lokalizacja nie zapewniała należytego stanu technicznego i estetycznego. Cieszę się zatem, że nasi klienci będą korzystać z komfortowej sali obsługi w placówce w przyjaznej aranżacji – podkreśla Krystyna Machnik, zastępca dyrektora Regionu Sieci Poczty Polskiej w Opolu. – Lokal został zaadaptowany i przystosowany do naszych potrzeb, w znaczący sposób poprawia wizerunek Poczty Polskiej i z pewnością wpłynie na zadowolenie mieszkańców, którzy od dawna oczekiwali tej zmiany.

Klienci mają do dyspozycji okienko, w którym będą mogli załatwić wszystkie sprawy z oferty całej Grupy Poczty Polskiej. W placówce pocztowej będzie można m.in. wysłać kartki, listy, paczki, skorzystać z usług finansowych: wpłat i wypłat pieniężnych. Ponadto zrealizować usługi bankowo–ubezpieczeniowe i skorzystać z bogatej oferty asortymentu: kartek, karnetów, kopert, opakowań, prasy, książek, artykułów biurowych, upominków, artykułów dla dzieci i słodyczy.

Z przeniesienia placówki pocztowej w nowe miejsce zadowolony był burmistrz Gorzowa Śląskiego.

– Od początku mojej uzupełniającej kadencji zabiegałem o to, żeby poczta zmieniła lokal na bardziej dostępny dla naszych mieszkańców, bez barier architektonicznych – mówi Rafał Kotarski, burmistrz Gorzowa Śląskiego. – Gmina pomogła w tej przeprowadzce poprzez remont lokalu. Przeprowadzamy remonty lokali, bo to warunek, żeby mogli z nich korzystać przedsiębiorcy. Nie robią oni tego przecież za darmo, gmina zyskuje na opłatach za najem lokali. Kilka lokali w rynku zyskało nowe życie, co niezwykle cieszy. Czym więcej będzie działalności w rynku, tym więcej przyciągnie to osób, które będą z tego korzystać.

Obsługa klientów odbywa się od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00–16:00, a w piątki w godz. 11:30–20:00.

Na obszarze województwa opolskiego funkcjonuje ponad 190 placówek pocztowych, w formie Urzędów
Pocztowych, Filii Urzędów Pocztowych oraz Agencji Pocztowych.

Damian Pietruska

Podziel się