Strażacy przez ponad osiem godzin walczyli z pożarem obory w Klekotnej

Strażacy przez ponad osiem godzin walczyli z pożarem obory w Klekotnej

We wtorek 16 kwietnia około godziny 12.30 w Klekotnej doszło do pożaru obory. Poszkodowana została jedna osoba, nie udało się uratować wszystkich zwierząt, które przebywały w budynku.

– W pierwszej fazie działań podano dwa prądy wody w celu stłumienia ognia oraz jeden w obronie sąsiedniego budynku – informuje OSP Dobrodzień. – Działania straży pożarnej polegały na zlokalizowaniu źródła ogrania, rozebraniu części części dachu w celu oddymienia poddasza oraz wyrzuceniu materiału palnego z budynku.

Poszkodowana została jedna osoba.

-W wyniku zdarzenia poszkodowany został właściciel posesji, który został przetransportowany do szpitala – przekazuje OSP Dobrodzień. – W czasie trwania akcji gaśniczej zabezpieczony został kot, który został przekazany pod opiekę przybyłemu na miejsce lekarzowi weterynarii. Niestety, nie udało się uratować zwierząt, które przebywały wewnątrz obiektu – padnięte zwierzęta zostały zabezpieczone i zabrane przez odpowiednie służby.

Działania trwały ponad 8 godzin, a podczas akcji napełnionych zostało ponad 60 butli do aparatów ochrony dróg oddechowych.

W akcji brali udział strażacy z JRG Olesno, OSP Dobrodzień, OSP Główczyce, OSP Szemrowice, OSP Wysoka, OSP Bzinica Stara, OSP Rzędowice, OSP Malichów, OSP Klekotna, sanepid, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.


*- Informacja i zdjęcia: OSP Dobrodzień.

Podziel się