• Home »
  • Informacje »
  • Dokończenie prac przy ratuszu oraz wymiana dachu w oleskiej “Jedynce”. Umowy podpisane

Dokończenie prac przy ratuszu oraz wymiana dachu w oleskiej “Jedynce”. Umowy podpisane

Dokończenie prac przy ratuszu oraz wymiana dachu w oleskiej “Jedynce”. Umowy podpisane

We wtorek 16 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Oleśnie zostały podpisane umowy na remont oleskich zabytków: ratusza i oleskiej “Jedynki”.

Pierwsze zadanie polega na wymianie dachu na budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnie. Wartość umowy opiewa na ponad 800 tys. zł, a termin realizacji przewidziany jest na 20 sierpnia 2024 r.

Drugie zadanie to remont elewacji bocznych zabytkowego Ratusza w Oleśnie. Wartość umowy to ponad 600 tys. zł, a termin realizacji umowy przewidziany jest do 15 października 2024 r.

– To kontynuacja prac związanych z ratuszem. Po przeprowadzaniu tej inwestycji, remont oleskiego ratusza zostanie zakończony – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna.

Umowy zostały podpisane z firmą Sell-Bud Inwest s c. z Kielc. To firma, która od pewnego czasu prowadzi także prace związane z termomodernizacją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie.

– To sprawdzona, rzetelna firma, pracująca przy trudnym zadaniu, czyli termomodernizacji oleskiej “Dwójki” – mówi burmistrz Olesna.

Gmina Olesno na dwie wspomniane inwestycje uzyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Polski Ład w wysokości 98%.

Zdjęcie: Urząd Miejski w Oleśnie

Damian Pietruska

Podziel się