Dziewiąte miejsce oleskich siatkarek

Dziewiąte miejsce oleskich siatkarek

Młodziczki OKS-u Olesno zakończyły rozgrywki sezonu 2013-2014 na dziewiątym miejscu w Opolskiej Lidze Młodziczek.

W sobotę 29 marca siatkarki Roberta Morawskiego rozegrały ostatni ligowy turniej w tym sezonie. Mimo dobrej gry oleśnianki przegrały dwa spotkania 0-2.

Pierwszy mecz w ostatnim turnieju o miejsca 7-10, który odbył się w Opolu, dziewczęta zagrały ze Spartą Paczków.

– Znowu nie mogliśmy zagrać w optymalnym składzie, bowiem na ćwierćfinał mistrzostw polski kadetek w Poznaniu pojechały Zuzanna Sykulska, Anna Bioły i Zuzanna Suder – mówi Robert Morawski, trener OKS-u. – Zagraliśmy dobry mecz, sety były wyrównane, chociaż trochę słabo wyglądało wykończenie akcji. Za mało punktów zdobyliśmy ze swojej gry. Pod względem taktycznym natomiast mecz wyglądał dobrze, pomimo że część dziewcząt nie grała na swoich pozycjach. Najlepsze wrażenie zrobiła na mnie gra Aleksandry Sobczak, która po raz pierwszy grała na pozycji przyjmującej i spisywała się naprawdę bez zarzutów. Niestety nie wystarczyło umiejętności na pokonanie rówieśniczek z Paczkowa.

Drugi mecz oleśnianki grały z gospodarzem i jednocześnie faworytem turnieju, czyli z SMS II LO Opole. Ponownie po wyrównanej grze OKS uległ opolankom.

– Spotkanie wyglądało jeszcze lepiej niż mecz z Paczkowem – relacjonuje szkoleniowiec. – Lepiej wyglądało wykończenie akcji, ale słabiej przyjęcie zagrywki. Drugi set dziewczęta zaczęły rewelacyjnie wychodząc na prowadzenie sześcioma punktami, a do piętnastu punktów to OKS kontrolował spotkanie, jednak ostatecznie przegraliśmy tego seta i cały mecz 0:2.

Sezon został zakończony, ale trener ma już plany na kolejne miesiące.

– Największe rezerwy drzemią w poprawieniu siły w ofensywie i przyjęciu zagrywki, co nie oznacza, że tylko nad tymi elementami będziemy pracować – mówi Robert Morawski. – Planujemy w kwietniu i maju rozegrać co najmniej trzy turnieje towarzyskie, gdyż to gra wymusza na dziewczynach największe postępy. Oczywiście w dużej mierze to zależy od możliwości finansowych klubu. W czerwcu chcemy wystartować w rozgrywkach plażowych, co dodatkowo pozwoli na poprawienie techniki. Już trzeba myśleć o kolejnym sezonie.

OKS w ostatnim turnieju zagrał w składzie: Aleksandra Sobczak (kapitan), Patrycja Wąsik – przyjmujące, Małgorzata Biernacka – libero, Anna Wyrzyk – rozgrywająca, Julia Adamczyk, Barbara Bartela, Idalia Anisimo – środkowe bloku i Paulina Czyrny – atakująca. Trener Robert Morawski.

Podziel się