Zapowiedź sportowego weekendu (12-13 kwietnia)

Zapowiedź sportowego weekendu (12-13 kwietnia)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Siatkówka

Wyjątkowo zapowiadamy mecze, które nie odbędą się u nas. Okazja jest jednak wspaniała, bowiem siatkarze walczą w barażach o II ligę.

Pimat Iskra Gorzów Śląski, mistrz opolskiej III ligi jedzie do Olkusza, gdzie zmierzy się z tamtejszym Kłosem, Głogowią Głogów i rezerwami Górnika Radlin.

Natomiast trzeci zespół ligi, Volleyball Team OKS COCON Olesno jedzie do Iławy, gdzie przeciwnikami będą kolejno: Basten Kamieniec, KS Chełmża i UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański.

Osiem turniejów półfinałowych odbędzie się od piątku do niedzieli (11-13 kwietnia). Do turniejów finałowych awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Piłka nożna

A klasa, 17 kolejka

Motor Praszka – Prosna Zdziechowice

Sobota, 12.04.2014, godz. 16.00

Motor Praszka po ostatnim burzliwym meczu i porażce 0-3 z wiceliderem ze Starościna podejmie u siebie rywala zza miedzy Prosnę Zdziechowice. Dla praszkowian to będzie zdecydowanie łatwiejszy mecz i okazja do poprawienia morale.

Stobrawa Wachowice – LZS Uszyce

Niedziela, 13.04.2014, godz. 16.00

Stobrawa dzielnie walczy o utrzymanie, a z rywalami z Uszyc zagra na pozytywnej fali zwycięstwa w Chocianowicach 3-2. Za to LZS Uszyce walczy o czołowe lokaty, dlatego do Wachowic pojedzie z ochotą na punkty.

B klasa, 13 kolejka

LZS Żytniów – Piast Gorzów Śląski

Niedziela, 13.04.2014, godz. 16.00

Piast to niekwestionowany lider oleskiej klasy B. LZS Żytniów musi liczyć na słabszy dzień hegemona.

Albor Borki Małe – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 13.04.2014, godz. 16.00

Dla kibiców obu drużyn to arcyważne, derbowe spotkanie. Derby rządzą się swoimi prawami, dlatego w tym meczu może zdarzyć się wszystko. Jedno jest niemal pewne – sędzia nie będzie miał łatwego spotkania.

LZS Radłów – LZS Wichrów

Niedziela, 13.04.2014, godz. 16.00

Mecz tabelowych nizin. LZS Radłów ma jednak pięć punktów przewagi nad niedzielnym rywalem.

LKS Przedmość – LZS Wojciechów

Niedziela, 13.04.2014, godz. 16.00

Piłkarze z Przedmościa muszą wygrać, aby zachować piątą pozycję, bowiem Budowlani Strojec mają taką samą liczbę punktów, ale przed sobą walkower i zdobyte trzy punkty z Ceramikiem Kozłowice (wycofał się z rozgrywek).

LZS Kościeliska – LZS Radawie

Niedziela, 13.04.2014, godz. 16.00

Mecz kolejki! Wicelider z Kościelisk podejmie czwarty LZS Radawie. W Kościeliskach powstała trudna do zdobycia twierdza. Tamtejsi piłkarze u siebie przegrali tylko raz.

Podziel się