Złote dziewczęta Vegi Dobrodzień!

W dniach 21-22 marca na terenie pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku zostały zorganizowane XII Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka dla dzieci i młodzieży w wieku 9 – 16 lat. Sekcja „Vega” Dobrodzień wystawiła dwuosobową reprezentację: Sarę Jaintę (2007) oraz Martę Rakowską (2006), która zgarnęła w sumie 7 medali – 6 złotych, 1 brązowy oraz Puchar Burmistrza Giżycka.

marta oraz sara2Pomimo wielu kilometrów do pokonania oraz rozłąki z rodzicami dziewczyny pozbawiły złudzeń konkurencję. Podczas dwudniowych zawodów Marta Rakowska (na zdj. na 1 stopniu podium) startowała w czterech konkurencjach: 50m i 100m stylem dowolnym, 100m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem zmiennym i we wszystkich czterech startach zdobyła złote medale. Sara Jainta (fot. – na 3 miejscu) również stawała na podium, zdobywając dwa złote medale oraz jeden brązowy.

W tym momencie należy dostrzec fakt, iż Sara startowała ze starszymi zawodniczkami pozostawiając je daleko w tyle. Dzięki tak wspaniałym startom Marta Rakowska zdominowała ogólną klasyfikację i zdobyła Puchar Burmistrza Giżycka, a Sara w tej samej klasyfikacji zajęła trzecie miejsce.

W trakcie XII edycji Wiosennych Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka brało udział 339 zawodników z 26 klubów sportowych, którzy reprezentowali okręgi: warmińsko-mazurski, podlaski, warszawsko-mazowiecki, kujawsko-pomorski i oczywiście opolski. W zawodach uczestniczyli również przedstawiciele klubu Alytus z Litwy.

Zawody pływackie w Giżycku przeprowadzone na początku wiosny 2015 były sportową okazją do zaprezentowania formy przez najmłodszych pływaków u progu nadchodzącego sezonu letniego, co stanowiło dodatkowy atut dla licznych reprezentacji klubowych z rejonu północnej Polski i może stanowić bazę do uzyskiwania lepszych wyników w nadchodzących zawodach pływackich.