Oleska “Dwójka” w drodze na EURO!

Oleska “Dwójka” w drodze na EURO!

Reprezentanci Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Oleśnie po raz kolejny awansowali do Mistrzostw Polski Coca Cola Cup!

To olbrzymi sukces zawodników Zbigniewa Bieniasa, którzy za awans do elitarnego grona otrzymają komplet strojów sportowych.

– To pierwsza taka edycja. Wcześniej 16 drużyn awansowało to finałów wojewódzkich, a stamtąd mistrz przechodził do Mistrzostw Polski. W tym roku organizatorzy zrobili trzy etapy, żeby awansować do rozgrywek wojewódzkich i dopiero mistrz w trzecim etapie przechodzi dalej – komentuje Zbigniew Bienias, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Nr 2 w Oleśnie oraz trener piłki nożnej.

W ostatnim etapie gimnazjaliści z Olesna pokonali Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Praszce (3-0), Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kluczborku (2-1) i Publiczne Gimnazjum nr 7 w Opolu (3-2), więc zanotowali komplet zwycięstw. Gimnazjaliści z Praszki nie dostali się do kolejnego etapu.

Teraz na oleśnian czekają rozgrywki makroregionu, w której spotka się 16 drużyn z czterech województw: opolskiego, śląskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Zawody odbędą się w sobotę 22 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

– Poziom jest bardzo wysoki, gdyż często naszymi przeciwnikami są sportowe szkoły, które mają zawodników, którzy występują na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych – ocenia Bienias. – Tak było w przypadku „Siódemki”z Opola. Różnice są bardzo duże. Moi chłopcy w lidze rywalizują z Żytniowem, a nasi rywale grają z Ruchem Chorzów, czy Zagłębiem Lubin. Mimo tego udało nam się wygrać z tymi szkołami, a występowaliśmy jako kopciuszek. Sukces o tyle duży, że graliśmy praktycznie rocznikiem 2002, a zgłosić można chłopaków już z 2000 roku.

Ambasadorami turnieju są Robert Lewandowski i Robert Korzeniowski. Zwycięzca Coca Cola Cup pojedzie na mecz grupowy reprezentacji Polski w rozgrywkach EURO 2016 we Francji.

– Oj, ciężko będzie. Już teraz spodziewamy się bardzo trudnych zawodów, ale będziemy walczyć. Awans do makroregionu uważam już za ogromny sukces – mówi trener.

Cztery drużyny z każdego makroregionu awansują do głównych finałów. To nie pierwszy sukces podopiecznych Zbigniewa Bieniasa, bo już trzy razy “Dwójka” meldowała się w Mistrzostwach Polski turnieju Coca Cola Cup!

Skład: Bartłomiej Jeziorowski, Jan Flak, Niejadlik Filip, Oliver Kalus, Szymon Szczuka, Gliński Mateusz, Adam Huć, Dawid Zug, Natanael Wnuk, Nilo Trzęsiok. Trener Zbigniew Bienias.

Michał Krzyminski

Podziel się