• Home »
  • Sport »
  • Marcel Guzy z VEGI Dobrodzień dwukrotnym srebrnym medalistą Mistrzostw Polski!

Marcel Guzy z VEGI Dobrodzień dwukrotnym srebrnym medalistą Mistrzostw Polski!

Marcel Guzy z VEGI Dobrodzień zdobył dwukrotnie tytuł Wicemistrza Polski w pływaniu podczas Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w Opolu.

Podczas minionego weekendu (14.07 – 16.07.2017 r.) na pływalni Wodna Nuta w Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu. Marcel Guzy zawodnik VEGI Dobrodzień startował w konkurencjach 50 m, 100 m i 200 m stylem klasycznym oraz 200 m i 400 m stylem zmiennym.

Wyścigi w stylu klasycznym na średnich dystansach zapewniły naszemu zawodnikowi medalowe sukcesy. Konkurencje na dystansie 100 m i 200 m w swoim koronnym stylu Marcel ukończył na rewelacyjnym drugim stopniu podium krajowej imprezy mistrzowskiej.

Do wyścigu finałowego na 200 m klasykiem Marcel wystartował z najlepszym wynikiem z porannych eliminacji. W biegu finałowym młody pływak ostatecznie zajął drugie miejsce ustępując jedynie reprezentantowi Polski – Mateuszowi Dubasowi z AZS AWF Katowice.

Prawdziwych emocji sportowych kibicom Marcel dostarczył w trzecim dniu zawodów, w wyścigu finałowym na dystansie 100 m „żabką”. Poranne eliminacje zawodnik VEGI Dobrodzień ukończył z czwartym wynikiem czasowym. W trakcie finału Marcel pokazał „klasycznego” ducha walki. Przez cały wyścig trwała zacięta rywalizacja, a czwórka zawodników z Marcelem włącznie płynęła ławą. Na finiszu żaden zawodnik nie był pewny swojej pozycji i dopiero tablica świetlna z wynikami ukazała ostateczną kolejność na mecie. Marcel z nowym rekordem życiowym zajął drugie miejsce tuż za Jakubem Adamczakiem z UKS Shark Rudna.

Start Marcela Guzy w Mistrzostwach Polski Juniorów zaliczyć należy do bardzo udanych. Pływak VEGI Dobrodzień ukończył najważniejsze zawody sezonu z dwoma srebrnymi medalami i nowymi rekordami życiowymi. Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż Marcel ostatecznie okazał się jedynym medalowym reprezentantem Opolszczyzny. I to podwójnym – podwójne brawa i podwójne gratulacje!

*- Informacja i zdjęcia: Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA Dobrodzień.