Smakowity B-klasowy mecz

Ciekawe widowisko stworzyli piłkarze Wojciechowa i Borek Wielkich w ramach 5 kolejki oleskiej B klasy.

Początek meczu to przewaga graczy z Wojciechowa, którzy zdominowali zaskoczonych faworytów. Przewaga miejscowych została potwierdzona w 11. minucie ładnym technicznym strzałem Kamila Owczarskiego, byłego piłkarza LZS Borki Wielkie.

Goście próbowali się szybko otrząsnąć, mobilizując wzajemnie, a rad kolegów posłuchał Michał Liberka, który wykorzystał prostopadłe podanie i mierzonym strzałem wyrównał stan meczu.

Mocną stroną LZS-u Borki Wielkie okazały się rzuty rożne. To właśnie po nich padły bramki na 1-2, 1-3 i 1-5, kolejno Łukasza Bensza (pięknie trafił nożycami), Tomasza Kaliciaka oraz ponownie Bensza, tym razem głową.

Chociaż wynik wskazuje na zdecydowaną dominację gości, LZS Wojciechów zaprezentował ładną dla oka piłkę, a gdyby mieli więcej szczęścia, tablica końcowa wskazywałaby bardziej wyrównany wynik. Swoją szansę miał między innymi na początku drugiej połowy Kamil Owczarski, kiedy po jego strzale piłka obiła spojenie bramki. W 75. minucie, po strzale z rzutu wolnego gospodarzy, piłka trafiła słupek.

Mecz jednak już od drugiej połowy wydawał się rozstrzygnięty, dlatego przyjezdni mogli sobie poukładać grę i spokojnie dyktować tempo. Bramka na 1-5 w 64. minucie pozbawiła złudzeń graczy z Wojciechowa.

Spotkanie miało swoje smaczki. Na ławce trenerskiej zespołu z Borek Wielkich zasiadł Andrzej Jasina, były trener LZS-u Wojciechów.

Drużyna z Wojciechowa niestety jeszcze w tym sezonie nie zdobyła punktów, ale naszym zdaniem z taką grą, wkrótce ich dorobek się powiększy. Za to w Borkach Wielkich w ostatnich latach mają spore ambicje, co potwierdzają systematycznym wzmacnianiem składu (transfery nawet z IV-ligi). Teraz aspiracje trzeba potwierdzić jeszcze na boisku.

Klasa B, 5 kolejka, 01.10.2017

LZS Wojciechów – LZS Borki Wielkie 1-5 (1-4)

1-0 Kamil Owczarski – 11., 1-1 Michał Liberka – 24., 1-2 Łukasz Bensz – 32., 1-3 Tomasz Kaliciak – 37., 1-4 Wojciech Górski – 41., 1-5 Łukasz Bensz – 64.

LZS Wojciechów: Damian Piotrowski – Patryk Obłąk, Michał Michalak, Dawid Skorupa, Maciej Wiencierz, Adrian Banasik, Wiktor Badera (80. Adrian Szulc), Tomasz Glondała, Myroslav Hnevush, Kamil Owczarski, Krzysztof Rataj. Trener Wojciech Zajączkowski, kierownik Michał Flank.

LZS Borki Wielkie: Michał Przeniczny – Rafał Lizurej (77. Andrzej Meryk), Łukasz Bensz, Łukasz Paliński, Szymon Kochański, Dawid Kudełko, Jakub Górka (52. Dariusz Matusek), Patryk Sikora (65. Bartłomiej Zug), Tomasz Kaliciak, Wojciech Górski, Michał Liberka. Trener Andrzej Jasina, kierownik Tomasz Pawelczyk.