Pożar budynku w Praszce. Ewakuowano 10 osób. Alarmował 12 latek

Pożar budynku w Praszce. Ewakuowano 10 osób. Alarmował 12 latek

12 latek zaalarmował mieszkańców o pożarze budynku wielorodzinnego w Praszce na ul.Słonecznej. Ewakuowano 10 osób.

W niedzielę 12 listopada tuż przed godziną 1.00 w nocy strażacy zostali zadysponowani do pożaru budynku wielorodzinnego na ulicy Słonecznej w Praszce.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili silne zadymienie wydobywające się z poddasza, w związku z czym natychmiastowo, jedna rota w aparatach weszła do budynku w celu lokalizacji pożaru i zagaszenia źródła ognia.

Równocześnie wyznaczyli strefę ewakuacji i ewakuowano mieszkańców oraz przeprowadzono wywiad, mający na celu uzyskanie informacji o ewentualnych osobach pozostałych w budynku.

Po lokalizacji pożaru i zagaszeniu źródła ognia, strażacy przystąpili do przewietrzenia pomieszczeń oraz usunięcia spalonych elementów konstrukcji stropu, następnie zabezpieczając dostęp do uszkodzonej części domu.

Ewakuowano 10 osób w tym 12-latka, który to pierwszy dostrzegł ogień i zaalarmował pozostałych sąsiadów, dzięki czemu udało uniknąć się tragedii. Osobom, które nie mogły wrócić do swoich mieszkań po pożarze, zapewniono lokal zastępczy.

Działania zakończono o godzinie 2.30.


*- Informacja i zdjęcia: OSP w Praszce.

Podziel się