Wicelider z Gorzowa Śląskiego zgromił LZS Kościeliska

W 20. kolejce I grupy A klasy wicelider z Gorzowa Śląskiego pokonał u siebie LZS Kościeliska 4-0.

Mecz rozegrano w Wielką Sobotę 20 kwietnia, ponieważ został przełożony z 4 maja.

Zespół z Gorzowa Śląskiego jest w formie. Przed tym meczem miał za sobą 4 wygrane z rzędu, zdobywając w nich aż 17 bramek. Piast wiosną przegrał tylko raz, na początku rundy z Motorem Praszka 0-3.

Pierwsza połowa to typowa walka w środku pola. Dość powiedzieć, że pierwszy jakikolwiek strzał padł dopiero w 12. minucie- niecelny Mateusza Glińskiego z LZS-u Kościelisk. Dobrych okazji bramkowych z obu stron było jak na lekarstwo, a atmosfera na stadionie w Gorzowie iście świąteczna.

Na szczęście widowisko stworzono w drugiej odsłonie. Piast zdobył bramkę już w pierwszej minucie po wyjściu z szatni po sytuacyjnym strzale z bliska Dawida Łątki.

Bramka dodała zawodnikom z Gorzowa Śląskiego wiatru w żagle, bowiem praktycznie nie schodzili z połowy przyjezdnych. Kolejne gole były tylko tego konsekwencją. W 75. minucie aktywny Sławomir Kałwak zdobył gola głową po rzucie rożnym. W 80. minucie błąd obrońcy wykorzystał Marek Kuźniar, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

W 85. minucie grający trener Grzegorz Włoch obił poprzeczkę zespołu gości po ładnym strzale, a w ostatniej akcji meczu, już w doliczonym czasie, gorzowianie zdobyli gola na 4-0 po strzale głową Kamila Gizy.

Do świątecznego stołu z pewnością mocniej uśmiechnięci usiądą zawodnicy i kibice z Gorzowa Śląskiego. Piast z taką formą mógłby powalczyć o awans, ale musi liczyć na potknięcia Motoru Praszka, a ten jak na razie praktycznie w ogóle nie zawodzi, wysoko pokonując kolejnych rywali.

20 kolejka A klasy grupa I

Gorzów Śląski, 20.04.2019

Tabela (pilkaopolska.pl)

tabela

LMKS Piast Gorzów Śląski – LZS Kościeliska 4-0 (0-0)

1-0 Dawid Łątka – 46., 2-0 Sławomir Kałwak – 75., 3-0 Marek Kuźniar – 80., 4-0 Kamil Giza – 90.

LMKS Piast Gorzów Śląski: Bartłomiej Klonowski – Dawid Wilk (84. Tomasz Belka), Grzegorz Wróbel, Myrosław Hnevush, Damian Neugebauer (83. Kamil Giza), Bartosz Kaletka (63. Grzegorz Włoch), Sławomir Kałwak (84. Grzegorz Czajkowski), Dawid Łątka, Jakub Cichoń (45. Jarosław Stępień), Marek Kuźniar (83. Michał Flank), Martin Rataj (70. Kamil Trocha). Trener Grzegorz Włoch, kierownik Antoni Mądry.

LZS Kościeliska: Andrzej Brzóska, Adam Parkitny, Krzysztof Gorzołka, Marcin Skowronek, Damian Krawczyk, Sebastian Kopel, Szymon Paprotny (55. Maciej Libera), Rafał Gajdecka, Adrian Jaroń, Mateusz Gliński, Mateusz Flak (75. Marcin Łosik). Trener Sebastian Kopel, kierownik Rafał Zawada.