• Home »
  • Informacje »
  • Florian Marzec i Mateusz Rataj w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Florian Marzec i Mateusz Rataj w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Florian Marzec i Mateusz Rataj w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie zakwalifikowali się do etapu centralnego XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której organizatorem był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

W sobotę 6 marca w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbył się etap okręgowy olimpiady, w którym uczestniczyło 43 uczniów z 11 szkół.

Z Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie udział wzięło czterech uczniów klasy IV technikum budowlanego: Florian Marzec, Mateusz Rataj, Oliver Milde i Wiktoria Wiecha.

Przystępujący do konkursu zmagali się z zadaniami z architektury, konstrukcji, materiałów budowlanych, projektowania architektonicznego, organizacji robót budowlanych itd. Prace zostały przekazane do Komitetu Głównego Olimpiady i sprawdzone przez wybranych wykładowców Politechniki Warszawskiej związanych z branżą budowlaną.

Florian Marzec i Mateusz Rataj zajęli drugie i trzecie miejsce, a tym samym zakwalifikowali się do etapu centralnego Olimpiady, który odbędzie się od 15 do 17 kwietnia w Gdańsku.

Młodym budowlańcom życzymy powodzenia!


*- Informacja i zdjęcie: ZSZ Olesno.

Podziel się