• Home »
  • Sport »
  • Olescy piłkarze otrzymali lekcję futbolu od Ruchu Zdzieszowice

Olescy piłkarze otrzymali lekcję futbolu od Ruchu Zdzieszowice

Olescy piłkarze otrzymali lekcję futbolu od Ruchu Zdzieszowice

Niespodzianki nie było. OKS Olesno przegrał ze zdecydowanym liderem IV ligi, Ruchem Zdzieszowice 1-5.

Ruch Zdzieszowice jeszcze sezon temu grał z powodzeniem w III lidze (zrezygnował z gry na tym poziomie ze względów organizacyjno-finansowych). W tym sezonie zdecydowanie lideruje w IV lidze. W 29 meczach zremisował 3 razy, tylko raz przegrał, resztę meczów wygrał. Zdobył aż 114 goli (to średnia prawie 4 gole na mecz!), a stracił tylko 16 bramek.

Tak mocny zespół przyjechał do Olesna, by zagrać z osłabionym OKS-em, w którym nie zagrali między innymi Wojciech Hober, Thomas Skowronek czy Arkadiusz Świerc (kartki i kontuzje).

dsc03600OKS postawił na bardzo młody skład. Średnia wieku pierwszej jedenastki wynosiła 22,7 lat, a w drugiej połowie po przeprowadzonych zmianach była jeszcze mniejsza – 21 lat! Różnica poziomów musiała być widoczna i była. Piłkarsko i fizycznie, piłkarze Ruchu przewyższali oleskich zawodników o klasę, co potwierdzali skuteczną grą.

Pierwszy gol padł już w 8. minucie, a w 19. minucie “Zdzichy” prowadziły już 3-0 i właściwie zwycięzca meczu był już znany. W drugiej połowie goście dołożyli jeszcze dwa trafienia, a rozmiary porażki w ostatnich minutach strzałem głową po rzucie rożnym zmniejszył Gabriel Molski.

Trener Krzysztof Meryk dał szansę pokazania się młodym zawodnikom i choć oleśnianie przegrali, mecz z takim rywalem to z pewnością cenna lekcja, szczególnie dla nastolatków, którzy dopiero uczą się seniorskiej piłki.

W drużynie ze Zdzieszowic wystąpił Stanisław Dębski, wychowanek OKS-u.

Damian Pietruska

30 kolejka IV ligi, 01.05.2021

OKS Olesno – MKS Ruch Zdzieszowice 1-5 (0-3)

Dawid Sładek – Gabriel Molski, Andrzej Krzyminski, Kevin Ficek, Mateusz Jeziorowski (55. Jakub Pawlik) – Dominik Flak, Jakub Skonieczny (72. Oliver Kalus), Patryk Baros, Adam Huć, Jakub Misiak (71. Adam Piontek) – Marcin Jantos (65. Tobiasz Flak, żk). Trener Krzysztof Meryk, kierownik Adam Kutynia.

Podziel się