• Home »
  • Informacje »
  • Jest już data operacji Ignasia! Trzeba zebrać jeszcze ponad sto tysięcy złotych

Jest już data operacji Ignasia! Trzeba zebrać jeszcze ponad sto tysięcy złotych

Jest już data operacji Ignasia! Trzeba zebrać jeszcze ponad sto tysięcy złotych

Na początek lipca bieżącego roku wyznaczono datę operacji 9-letniego Ignacego Kozicy z Leśnej, która ma pomóc w jego samodzielności oraz w postawieniu pierwszego samodzielnego kroku.

– Operacja ma się odbyć w Warszawie, między pierwszym a siódmym lipca. Zabieg ma przeprowadzić dr David Feldman z Paley European Institute wraz z polskimi lekarzami – mówi Katarzyna Kozica, mama Ignasia.

Operacja i późniejsza rehabilitacja jest jednak bardzo kosztowna. Trzeba zebrać 340 tysięcy złotych. Do tej pory na internetowej zbiórce udało się dobić do kwoty 185 tysięcy złotych (stan na dzień 28.05.2021 r.). Potrzeba nadal ponad 100 tysięcy złotych!

Najłatwiej akcję można wesprzeć wpłacając pieniądze na zbiórkę pod tym linkiem:

https://www.siepomaga.pl/ignacy-kozica

Aby wspomóc zbiórkę, na Facebook-u uruchomiono grupę, w której można wystawiać i licytować niemal… wszystko. Książki, ubrania, przeróżne dekoracje, wypieki, usługi, a wystawiony był nawet… używany samochód osobowy!

Grupę z licytacjami dla Ignasia można znaleźć pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/groups/155822982918307


Przypominamy

Ignaś Kozica z Leśnej urodził się w 27 tygodniu ciąży, a pierwsze pół roku życia spędził w szpitalu, w którym przez cztery miesiące musiał być podłączony do respiratora.

Kolejne miesiące przynosiły nowe diagnozy, po których coraz bardziej zapadał się świat rodziców Ignasia: retinopatia wcześniacza, niedokrwistość, zaburzenia mineralizacji kości, nadciśnienie tętnicze, refluks żołądka oraz inne okołoporodowe zaburzenia hematologiczne, a także wylewy mózgowe IV stopnia. W wieku dwóch lat zdiagnozowano u niego porażenie mózgowe.

Obecnie Ignaś ma 9 lat, nie chodzi, a porusza się jedynie na wózku inwalidzkim.

Pojawiła się jednak nowa szansa oraz lekarze, którzy mogą się podjąć operacji nóżek. Dzięki niej i późniejszej rehabilitacji ma szansę na łatwiejsze życie.

Damian Pietruska

Podziel się